Skocz do zawartości

[Do 5000 zł] Gravel


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

przebijam się w ostatnim czasie przez setki opinii i recenzji na temat rowerów gravelowych. Mnóstwo modeli (niestety nie wszystkie dostępne) z których ciężko wybrać złoty środek.

Nie jeżdzę zawodowo, żadne zawody itp. Chciałbym sprawić sobie rower który będzie mi służył przez dłuższy czas możliwie bezawaryjnie. Trasy po szosie, szutrach, lasach. Stąd wybór padł na gavel. Mam w planach również jakieś dłuższe wypady z rodziną, stąd konieczność mocowania na sakwy. 

Pytanie czy warto dorzucić kilka stówek na lepszy osprzęt? Początkowo zakładałem budżet do 4tyś., ale jeśli warto dorzucić, to jestem gotów ponieść taki wydatek.

Czy warto doinwestować w modele ze sztywną osią, hydraulicznymi hamulcami?  Czy różnicami między klasami napędu Shimano jest bardzo odczuwalna? Jakie przełożenie zapewni odpowiedni komfort jazdy? 

Mam 191cm wzrostu, waga 86kg.

Jest wiele pytań. Za wszelką pomoc i propozycje konkretnych modeli, będę bardzo wdzięczny.

Z góry dziękuję,

Miłosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za chwile wychodzą rowery na grx.

Z jednej strony widzę wysprzedaże sprzętu na obecnych grupach szosowych,i to można się wstrzelić w coś ciekawego.

Z drugiej zakupy obecnie trochę bez sensu,lepiej zaczekać co będzie,i kupić grupę stricte pod gravele.

Ja czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
4 godziny temu, biegnacy_zolw napisał:

Czy warto doinwestować w modele ze sztywną osią, hydraulicznymi hamulcami? 

Tak.

4 godziny temu, biegnacy_zolw napisał:

Czy różnicami między klasami napędu Shimano jest bardzo odczuwalna?

Między Clarisem a Tiagrą- tak. Między Tiagrą a 105- też ,ale nieco mniej. Między 105 a Ultegra- praktycznie żadnej różnicy.

4 godziny temu, biegnacy_zolw napisał:

Jakie przełożenie zapewni odpowiedni komfort jazdy? 

Zależy gdzie będziesz częściej jeździł. Jeśli po szosie to 50/34 plus kaseta 11-32 jest bardzo OK. Jeśli w terenie to korba z mniejszymi tarczami ( przy układzie 2x11 ) lub napęd 1x11/1x12.

Ciekawym rowerem wydaje się być Triban RC 520

https://www.decathlon.pl/rower-szosowy-triban-rc-520-id_8502389.html

można zarzucić mu wady związane z hamulcami ( choć TRP HyRd nie są takie złe jak piszą "znawcy" ) lub brakiem stricte gravelowej korby, ale generalnie ma bardzo dobry stosunek cena/jakość/osprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...