Skocz do zawartości

[Opona] Zamiennik opony do Bromptona


lukszyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuję wymienić oponę w składaku Brompton. Obecnie była oryginalna opona w rozmiarze 16x1 3/8  (37-349), problem z nią jest taki że kosztuje 140zł!

Ciężko znaleźć taki sam rozmiar, jedna kupiłem na ślepo oponę w decathlonie 16x1.60(40-305), z nadzieją że będzie pasowała, ewentualnie ją zwrócę. Niestety okazuje się że ta opona jest tak jakby mniejsza od oryginalnej o 2 cale w średnicy! trochę mnie to zdziwiło ;) . myślałem że 16 cali to 16 cali, a tu okazuje się że nie!

Już mnie głowa boli od tych rozmiarów, powinni zrobić jeszcze z pięć innych, bo jest za mało rodzajów

 

Znalazłem oponę Schwalbe Marathon GreenGuard HS420 16 x 1,35 (35-349) i ta wydaje się ze powinna pasować, ale już nie mam pewności
Dodam jeszcze że na taśmie w obręczy jest oznaczenie 18x355/18", może to będzie pomocne

Proszę o pomoc,
Dziękuję

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jest napisane 18x355/18" na taśmie w obręczy, nawet mierzyłem srednice wewnetrzna opony i ma okolo 349-355mm ale ciezko zmierzyc dokladnie kiedy jest zdjeta z obreczy, a na samej oponie jest 37-349

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...