Skocz do zawartości

[Zegary do centrownicy Bitul] drogo tanio?


radko10

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team
59 minut temu, radko10 napisał:

Czy kwota prawie 400 PLN wydana na zegary

Ile czujników zegarowych potrzebujesz do centrownicy?

Jak chcesz  mitutoyo to 120-150,- za szt. ale po co taki mercedes do centrownicy? Za 30-35,- też kupisz i do tego typu zastosowań całkowicie wystarczy. Więc za 400,- masz ich ok. 12 szt. Gdzie je zamontujesz?

A jak kupić u braci o żółtym kolorze skóry to jeszcze można z ceny skubnąć.

Godzinę temu, radko10 napisał:

rzeczywiście przyniesie odczuwalny efekt przy serwisowaniu kół

Nie. Dokładność pomiaru czujnika przy centrowaniu to szamaństwo.

Ale z całą pewnością jest to wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam. I kwota 400 złotych to moim skromnym zdaniem troszkę za dużo za tę wygodę. Używam standardowego Bitula i da się z tym żyć (choc zegary mnie nęcą).

Gdyby jednak ktoś chciał we własnym zakresie dorobić zegary, to warto pamiętać że zegar mierzy punktowo. Czyli wychwytuje każdy rowek czy wgniecenie.

Do centrownicy lepiej mieć zegary wyposażone w szerokie rolki. Zwłaszcza do pomiaru bicia promieniowego.

Ładny projekt takiego rozwiązania zrobił @Marcin000:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki zegarowe oferowane przez większość producentów na rynku nie są przystosowane do zastosowań rowerowych (centrownica) tylko adaptowane. 
Jakość pracy na DT, Park Toolu i tym podobnych jest kiepska, bo zegar ma za dużą dokładność - zupełnie niepotrzebną do kół. Czujnikami zbudowanymi od podstaw do centrownic są produkty P&K Lie, oczywiście do zastosowań domowych większości osób nie będą się nadawać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to forumowicz Xanadu właśnie dokładał zegary do centrownicy. Czytałem o tym w zeszłym roku na jego stronie czy blogu już nie pamiętam dokładnie. Też mam zamiar tak zrobić jak on. Poszukaj w google to znajdziesz jeśli interesujesz się tym. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...