Skocz do zawartości

[Zacisk Deore i EF 505] Mix Klamkomanetki EF 505 i zacisku M6000


GonHex

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Od dłuższego czasu chodzi męczę się z hamulcami hydraulicznymi w moim Krossie. Zacisk w przednim hamulcu był dwukrotnie wymieniany (teraz mam trzeci). Na początku był to m315 potem wsadzili mi mt200. Już dawno bym je wymienił na m6000 gdyby producent nie wsadził mi do roweru klamkomanetek EF 505. Wymiana hamulców wiązałaby się z całkowicie nie potrzebną wymianą manetek. Dlatego zastanawiam się czy do klamkomanetek EF 505 można zastosować zaciski z deorek m6000, koszt takiego zacisków to ledwie 100 zł. Czy poprawi to siłę hamowania? Bo podejrzewam że na pewno nie pogorszy a już na pewno będzie trwalszy od mt200 który raz mi się całkowicie rozszczelnił a teraz poci się delikatnie w miejscu odpowietrzania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wcześniej napisał przed edycją @Janu_sz mogę się tylko domyślać, że proponował jakieś normalne rozwiązanie eliminujące klamkomanetki najniższej możliwej grupy. Jeśli o tym było przed edycją to popieram.

A z wymianą samego zacisku na deore jest mniej więcej tak:

- będzie pasowało, przewód zarówno do m315/mt200 jak i deore/mt500/mt520 ma prostą końcówkę przy zacisku (jak wiele innych modeli shimano) problem byłby z slx w górę, czyli dla zacisków na banjo.

- Czy poprawi siłę hamowania? - no nie za bardzo, a jak już to o promile. Zakładając że oba zaciski są sprawne i mają takie same klocki, pracują z tą samą klamką na tym samym przewodzie to... różnica to kształt nawet nie powierzchnia tylko właśnie kształt klocka i mniejsza odległość pomiędzy okładzinami w deore (w zamyśle ma pracować z tarczą 1,8mm zamiast 2,0mm) i to wszystko, bo tłoczki mają tą samą średnicę 21mm i materiał taki sam - kompozyt.

Deore jest zdecydowanie lepszym hamulcem dzięki... klamce, reszta to niuanse bez większego znaczenia.

Dowodem są hamulce pokroju bl506/br447 czy bl501/br500 klamka servo (kopia deorki) i zaciski na poziomie mt200/m315.  Te hamulce może ale to może tracą przysłowiowe 5% do deorek. (Deorki można "podbić" łatwiej zmieniając okładziny z fabrycznych żywic to wiadomo - bo klocków wybór jest duży ale mówię o różnicy w gołym zacisku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...