Skocz do zawartości
Kross Raty 0 procent
styxraz

[Amortyzator przedni] Rock Shox domain 318 - problem z osią

Rekomendowane odpowiedzi

styxraz

Witam. Posiadam amortyzator Rock Shox domain 318 z 2009 roku. Rower kupiłem jakiś czas temu i nigdy nie zdejmowałem przedniego koła. Dzisiaj przednia dętka uległa. Gdy chciałem zdjąć koło pojawił się problem. Os odkręca się na około 1 mm, po czym słychać lekki "strzał". Mogę tak kręcić w kółko a oś i tak nie chce wyjść. Za wszelką pomoc dziękuje.

Pozdrawiam

(oś taka jak na zdjęciu)

1484578233-44.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sznib

Odginasz wajchę przed próba odkręcenia?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
styxraz

Tak.. nawet już próbowałem bez szpilki to jakoś odkręcić ale dalej nic :/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sznib

Cała konstrukcja osi RSa polega na tym że końcówka, ta z gwintem, ma nacięcia, i kiedy zamykamy wajchę stożkowy klin odgina tą końcówkę, co ma zapobiegać samoczynnemu odkręceniu osi. U Ciebie to wygląda na to że końcówka nie wróciła do pierwotnego kształtu i blokuje oś. Chyba nie obędzie się bez płaskiego śrubokręta i młotka. Najlepiej jakbyś jeszcze fotki porobił jak to wygląda.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
styxraz

Właśnie to sprawdziłem, i obie strony amortyzatora mogę ruszyć od ośki(rozepchać w boki) i nie stawia to oporu. Wygląda to tak jakby oś nie chciała wyjść z piasty.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sznib

Część z gwintem się wykręciła?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
styxraz

Tak.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sznib

No to wygląda jakby ośka się zapiekła w pieście. Trzeba by psiknąć do środka WD40 i zostawić na trochę. Jak nie pomoże to trzeba będzie próbować jakoś tą ośkę wybić.

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
styxraz

Popsikam na noc WD i jutro sprawdzę. Jeśli nie pomoże to młot wchodzi w grę :) Dzięki wielkie za pomoc. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• heb89
      Przez heb89
      Witam, ogłoszenie w liku poniżej, cena do dogadania się 

http://olx.pl/oferta/rock-shox-domain-302-u-turn-CID767-ID8ilJw.html
    • kolarzjedrek
      Przez kolarzjedrek
    • GenaS
      Przez GenaS
      Witam, od jakiegoś czasu amorek zaczął się mocno pocić, wypluwa śladowe ilości oleju, przez co zbiera dużo brudu na lagach. Kupiłem komplet uszczelek wraz z gąbeczkami i zamierzam je wymienić. Do tego pewnie będzie trzeba wymienić olej, planuję zakup Motorexa o średniej gęstości.
      Proszę o pomoc w wymianie oleju, uszczelki wiem, jak wymienić, gąbki nasączę olejem i nabiję nowe uszczelki. Pytanie czy coś do tego muszę zrobić? Oczywiście wyczyszczę wnętrze goleni dokładnie, nie zależy mi aby Motion Control działał, więc go nie będę ruszał.

Pozdro
    • Krzysiora
      Przez Krzysiora
      Cześć,

Przymierzam sie do zakupu jakiegoś amora z prawdziwego zdarzenia bo na razie śmigam na duro triple i nie zachwyca pracą. Myśle nad używanym Boxxerem team z 2010 roku lub nad nowym Domainem dwu półkowym. Posiada ktoś Domaina? Jak wygląda jego praca w porównaniu z Boxxerem i serwis? Szłyszałem że Boxxery trzeba często serwisować. Rozważałem też Marzocchi 888 rcv z 2010 roku ale jakoś nie przypada mi do gustu jego kolor.
    • Mietek98
      Przez Mietek98
      Witam!
      Przymierzam się do kupna nowego amortyzatora do mojego roweru. Zastanawiam się pomiędzy:
      -Marzocchi 55r 160mm - 800zł,
      -Marzocchi 55r 140mm - 650zł,
      -Marzocchi z1 150mm -500zł,

I teraz moje pytanie brzmi który z nich będzie najlepszy moja rama to LF Dragstar 2005, aktualnie posiadam duro, które aż się prosi o serwis no i skoku mało praca lipna, luzy i tak dalej.

lub

-Marzocchi 66 vf 170mm,
      -Marzocchi 66 rcv 180mm,

Budżet to 1000zł lecz wolałbym mniej no i właśnie moje kolejne pytanie czy opłaca się dopłacić te 200zł ? Mieszkam na pomorzu i trasy tutaj nie są wymagające aczkolwiek wole żeby mu nic nie brakło.

Jak to jest z tymi 55 r ? Same negatywne opinie możecie mi powiedzieć co z nimi jest nie tak ? Bo ja jeździłem na nich przez ok tydz. po mieście czasami ja jakiegos wyzzszego krawężnika itp. i miałem porównanie z 66 i te 55 lepiej wypadływg. mnie.

Co o tym wszystkim sądzicie ?