Skocz do zawartości

[Rower] do dh/fr


Rekomendowane odpowiedzi

Dirt to rower na pumptrack, do skakania i tym podobnych rzeczy. Do normalnej jazdy nawet w dół niezbyt się nadaje, za to do robienia skoków i różnych ewolucji jak najbardziej. Jak chcesz czegoś do zjazdów i na bikepark, to co najmniej enduro, czyli skok 150+. Za nowego fulla to tak z 8-10 by trzeba było dać, używka mniej ale trzeba uważać na co się trafi. Ewentualnie nowy Dartmoor Hornet - 4700, albo coś takiego: https://velo.pl/rowery/gorskie-full-suspension/freeride-26-fsx/author/ninja-fr

Pytanie czy takiego roweru potrzebujesz, bo do normalnej jazdy po płaskim i pod górę nie będzie fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ninja to zły pomysł, ze względu na mocno przestarzałą geometrię, monstrualną wagę (19,2kg w rozmiarze M!) i koła 26".

Według mnie najtańszy nowy full nadający się do typowego DH/FR to Blackbird Intro 29": https://velo.pl/rowery/gorskie-full-suspension/enduro-29-fsx/dartmoor/blackbird-intro-29 Dzięki bardzo agresywnej geometrii, bardziej niż w wariancie 27,5, i dużym kołom dobrze poradzi sobie na trasach zjazdowych.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, tylko że z tego co słyszałem downhillowcy z 29 super zadowoleni nie są. A podrzuciłem ninję z pełną świadomością, bo skoro ma być używany do fr to z pewnością to wytrzyma. No chyba że to kolejny temat w którym ktoś szuka roweru do dh/fr, gdzie z prawdziwym dh i fr to ma niewiele wspólnego, chociaż jak pisze o bike parkach to raczej będzie używany zgodnie z przeznaczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłóciłbym się. coraz więcej zawodników/zespołów w Pucharze Świata jeździ właśnie na dużych kołach, bo takie rowery potrafią być szybsze niż odpowiedniki 27,5".

Blackbird będzie zjeżdżał o niebo lepiej od tego Ninjy - nie ma nawet czego porównywać. Jedyny problem z nim, to waga w okolicach 16-17kg (ale tu już i tak lepiej niż ponad 19kg).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...