Skocz do zawartości

[Kask] Jaki rozmiar?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Zastanawiam się nad zakupem nowego kasku, jednak pojawił się drobny problem. W modelu który mnie interesuje, jestem praktycznie idealnie na pograniczu rozmiarów.

Mój obwód głowy to 55,5 cm, natomiast producent podaje zakresy dla rozmiaru S 51-55 a M 55-59. Oczywiście wiem że najlepiej by było przymierzyć, ale wszyscy wiemy jak to jest z dostępnością kasków w sklepach, zwłaszcza tych nieco droższych. W chłodniejsze dni pod kaskiem noszę cienką czapkę.

Co byście sugerowali w takiej sytuacji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumiałeś, albo ja nie do końca dobrze się wyraziłem.

Zdaje sobie sprawę że S może być za ciasny, natomiast nie jestem pewny czy M nie będzie trochę luźny. To jest moja główna obawa.

Z drugiej strony aktualnie mam MET Fundango, który ma jeden rozmiar, 54-61 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

przedstawiciele nam mawiają, że jeśli klient jest na pograniczu rozmiarów to lepiej niech weźmie większy. W trakcie wysiłku głowa może zrobić się nieco obrzmiała, czapeczkę można włożyć itd. Także tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Janu_sz napisał:

Szczerze polecam UVEX quatro 

A że zapytam, na uboczu, jaka masz dyńkę? Bo zainteresował mnie ten kask. Mam kłopot z zakupem, bo mam szeroką dynię. I jej obwód nie jest wielki, bo 61 cm, ale niewiele kasków mi pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, 56cm a kask mam w rozm. 52-57 kupowany. 

Teraz już nie ma w dobrych cenach ( na https://www.bikester.pl/uvex-quatro-pro-ltd-kask-768435.html jest wersja PRO ale z białymi daszkami, wersja bez pro nie ma daszków ), były czarne w Centrum Rowerowym za niecałe 310 zł z wysyłką.

Ale wykonanie kasku, możliwość regulacji jest mega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kask doszedł, ale mam trochę mieszane uczucia.

Siedzi na głowie dobrze, bo akurat z kształtem to problemu nigdy nie miałem. Zastanawia mnie tylko kwestia zaciśnięcia na głowie. Żeby kask nie ruszał się na głowie, zaciskam tak że do końca zostają 3-4 kliknięcia, a zakres to 0 - +/- 30 kliknięć. Żeby siedział bardzo sztywno na głowie, muszę właściwie zacisnąć do końca.

Co sądzicie?

Zastanawiam się nad zwrotem i kupnem rozmiaru S, tyle że jak ostatni głupek, przerwałem już żyłkę z doczepionymi metkami. Myślicie że zwrot zostanie przyjęty gdy wrzucę metki luzem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mierzyłem, ale mimo że nie jest gruba, to myślę że jest to różnica około 3 kliknięć.

Właśnie dokładnie tego samego się obawiam, że w czapce albo spoconej głowie S może być lekko za ciasne.

Prawdę mówiąc, nie wiem też jak bardzo powinienem zaciskać kask. Tylko tyle żeby nie spadał z głowy po schyleniu się prawie pionowo w dół?  Czy jednak powinien siedzieć z uczuciem lekkiego "nacisku"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzyłem jeszcze raz, porównując na bieżąco do dwóch poprzednich kasków. Wygląda na to że jednak go zostawię.

Z założoną czapką wychodzi 4 kliknięcia mniej niż bez czapki. Obejrzałem także jak przylega do głowy i wydaje mi się że jest w porządku. Pomiędzy głowę a skorupę nie wchodzi palec, a raczej jestem z tych "kościstych", więc i palce mam dość cienkie. Na czole też układa się dobrze, bo jest jakieś 2 cm nad brwiami. Wydaje się być także wygodny, nic nie uwiera.

Być może minimalnie mniejszy byłby lepszy, ale S chyba jednak byłoby za małe. Z czapką pewnie by nie weszło, albo weszło na styk. Coś czuję że ogólnie byłoby ciasno patrząc ile miejsca mam aktualnie w rozmiarze M, zwłaszcza jeżeli chodzi o szerokość.

Wam i sobie życzę żeby kask było ozdobą i nigdy nie musiał spełnić swojego zadania :) 

Temat uważam za wyczerpany.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
1 godzinę temu, skom25 napisał:

Żeby kask nie ruszał się na głowie, zaciskam tak że do końca zostają 3-4 kliknięcia, a zakres to 0 - +/- 30 kliknięć.

Bo opaska zaciskowa jest uniwersalna do wszystkich rozmiarów - chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam coś od siebie. Obwód głowy jest ważny ale najważniejsza jest szerokość kasku. Testowałem kilka modeli gdzie niby obwód powinien pasować ale był za ciasny po szerokości. Polecam pytać się sprzedawcy o szerokość jeżeli zamierzasz kupować przez internet ale musiałbyś już jeden kask posiadać aby do czegoś się odnieść. Jeżeli nie możesz podjechać do sklepu to najlepiej zamówić dwa kaski a później jeden zwrócić :)

b5850b0ec8035dae.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak się w trące w tym temacie o kaskach. Bo spodobał mi się kask Taki - powiedzcie mi czy kaski są dobre i wytrzymałe ? jeśli obwód mojej głowy jest 57 cm, 58 cm to mogę sobie zamówić rozmiar tego kasku M ? I jak to jest z kolorem kasku, bo ten jest czarny i pytanie czy do tego nie będzie bardziej słońce grzało mi w głowę ? Czy to niema znaczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
57 minut temu, Bartosz_ napisał:

jeśli obwód mojej głowy jest 57 cm, 58 cm to mogę sobie zamówić rozmiar tego kasku M

Niby wynika z obwodu, że będzie ok. Ale po przymiarce może się okazać, że masz głowę okrągłą a kask jest na owalną. Wtedy obwód będzie się zgadzał ale kask będzie ciasny.

58 minut temu, Bartosz_ napisał:

bo ten jest czarny i pytanie czy do tego nie będzie bardziej słońce grzało mi w głowę

Styropian jest bardzo dobrym izolatorem nawet z czarną powłoką.

Dopiero zauważyłem

W dniu 29.05.2019 o 23:15, Monika1996 napisał:

Obwód głowy jest ważny ale najważniejsza jest szerokość kasku. Testowałem kilka modeli gdzie niby obwód powinien pasować ale był za ciasny po szerokości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tyle kasków się na oglądałem i namierzyłem ze sam nie wiem co wybrać. Bardzo duże mi się te kaski wydają na mojej głowie jak bym miał skorupę żółwią. Ale może to tak ma być, Zastanawiam się nad modelem kasku Rudy Project, a dokładnie nad tymi modelami:

1) https://skiteam.pl/kaski-rowerowe/7942-kask-rowerowy-rudy-project-rush-m.html#/kolor-azur_lime_fluo_shiny/rozmiar-m

2) https://www.bikester.pl/rudy-project-rush-kask-rowerowy-czarny-902178.html?_cid=22_-1513_243309_243237_243342_2325567_0_nokaut.pl&c=816&_cid=22_-1513_243309_243237_243342_2325567_0_nokaut.pl&c=816#nclid=4abb0c31dfa316f63bbbcbbbee971680

3) https://www.3athlete.pl/kaski/4526-kask-rudy-project-airstorm-road-blue-navy-matte-daszek-visor-r-l-59-61--655586119945.html

Nie mogę się zdecydować bo kaski są fajne i ładne i nie wiem który z tych wybrać. Niby kolor kasku wybiera się do koloru swojego roweru więc ja mam dwa rowery, z czego jeden jest czarno-niebieski, a drugi granatowy z nie wielką ilością niebieskich napisów. Rozmyślam też nad taki kolorem tego kasku:

4) https://www.all4cycling.com/shop/rudy-rush-mips-helmet-black-white-pm-120263.html?currency=EUR&language=en

Czy możecie mi doradzić w tej sprawie ? Chciałbym sobie już kupić ten kask, ale mam problem z wyborem. Czy możecie mi pomóc ?  

Czy może jednak ostatecznie wziąć kask taki:

5) https://www.centrumrowerowe.pl/kask-rudy-project-airstorm-pd1119/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście ignoruję te wymiary podawane przez producentów. Obwód to jedno, ale kształty skorupy potrafią się diametralnie różnić. W przypadku mojego wielkiego, szerokiego łba, wszelkie "parametry" typu obwód głowy, można wywalić do śmieci. Z kilkudziesięciu kasków, które ostatnio przymierzyłem, dobrze leżał mi tylko Rudy Project Sterling (ale o tym wiedziałem, bo miałem już kiedyś) i o zgrozo, Kask Protone (~1000PLN..). Zakupiłem ten drugi, bo akurat był na Bikesterze w grubej promocji, w kolorze pasującym do mojego roweru :) Niby "pro" kask szosowy, a idealnie pasuje mi do bańki, w przeciwieństwie do np. większości kasków MTB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...