Skocz do zawartości

[opony] wymina opon 28x1,6 na 29x2,1 w crossie


korekpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym w lecie pojeździć moim crossem Unibike Viper 2017 w terenie po szutrowych, piaszczystych nawierzchniach i lekkich górach, więc chciałbym zmienić opony na szersze MTB , żeby nie zakopywały się w luźnym podłożu, Szwalbe Smart Sam 1,6 to jednak za mało na sypkie nawierzchnie, ale jednocześnie, żeby dawały radę na dojazdówkach asfaltowych i miały wkładkę antyprzepięciową, parę gum w ostatnim roku złapałem. Zmiana na 1.75 to niewielki przeskok, więc zastanawiam się m.in. nad Szwalbe Smart Sam Plus https://www.dobrerowery.pl/opona-29x2-10-schwalbe-smart-sam-plus-dc-czarna teoretycznie spełniają moje kryteria, pytanie kluczowe czy jakiekolwiek opony 29x2.0-2.1 wejdą na tył do mojego crossa i jak to jest z fabrycną obręczą MACH1 810 , czy nie będzie zbyt wąska

Unibike Viper 17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na czym stanęło? Też zastanawiam się nad zmianami w swoim Viperze 2019 - fajnie się jeździ po utwardzonych nawierzchniach na fabrycznych 1.6 ale na luźniejszych piaskach nie da się jeździć. Zastanawiałem się właśnie pomiędzy 1.75 a 1.9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...