Skocz do zawartości
Kross Raty 0 procent
  • 0
Gość Ernest

Pytanie odnośnie używanego roweru

Pytanie

Gość Ernest

Dobry wieczór forumowicze!

Od jakiegoś czasu rozglądam się za używanym rowerem górski/cross, wpadają mi w oko niezbyt drogie rowery Meridy, Indiana x-cross, Lazaro Evolution V itp. jednak nic nie ma ciekawego w promieniu 80 km ode mnie albo sprzedawca kreci nosem na moją propozycje sprawdzenia roweru na komendzie ale nie o tym ja chcialem. Mój budżet jest ograniczony - nie chce wydac wiecej niz 800 pln ( nowe rowery nie wchodza w gre ) gdyz moja jazda bedzie ograniczala sie glownie do jezdni, drog polnych i dróżek leśnych, jednorazowy wypad nie bedzie mysle przekraczal odleglosci 40-50 km ( choc nigdy nie wiadomo) i raczej to beda wypady rekreacyjne i nieregularne. Po nieco długim wstępie chcę się was mili Państwo poradzić gdyż natrafiłem na uzywany rower " Diamant Zenith z20 " z ramą 20 cali, kola 26, przerzutki shimano acera, manetki 3x8 ( tyle wypisal sprzedawca), rower jest w cenie 740pln. Zdjęć nie zamieszczam gdyz chodzi mi glownie o ocene samego stosunku jakosci do ceny ( jesli dyskusja bedzie tego wymagac do wstawię link do fot). Dodam, że mam 170 cm wzrostu i przekrok ( bez butów ) długosći 76 cm. Dziękuję i pozdrawiam !

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 0
Pablo59

Obstawiałbym wstępnie, że rama będzie za duża ...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• blandlyo
      Przez blandlyo
      Heja! W najbliższy piątek jade z Wrocka z rowerem PKP do Świnoujścia. I jade wzdłuż WYBRZEŻA, aż na hel. Może ktos chętny?

• Jakub_Piatek
      Przez Jakub_Piatek
      Witam,
      Stoję przed wyborem roweru crossowego w przedziale 3000-3500zł. Wybrałem kilka modeli w tym przedziale. Chciałbym, abyście wskazali swoje propozycje bądź wybrali najlepszy model z moich. Z chęcią wysłucham rzetelnych argumentów, gdyż nie za bardzo znam się na temacie.
      Oto moje wybory:
      - Cube natural pro
      - Kellys phanatic 50
      - Kross evado 7.0
      - Giant roam 1 disc
      - Scott sub cross 20 men
      - Unibike viper gts
      - Trek FX 3 Disc/dual sport 3
      - Romet orkan 5M
      - Merida crossway 300

Jestem w stanie dopłacić do droższego modelu jeśli naprawdę warto. Jeśli jednak jest coś tańszego, równie godnego polecenia, to z chęcią rozważę taką propozycję.
    • DeXuuuS
      Przez DeXuuuS
      Witam, za jakiś czas zamierzam kupić sobie rower do dh. Rama ma być typu hardtail, rozmiar 26". Skok amortyzatora to będzie około 140-160mm.
      Jaką ramę polecacie tak do około 1700zł?
      Z góry dzięki.
    • VonR
      Przez VonR
      Witam, 
      Przymierzam się do kupna roweru do dojazdu do pracy. Planuje robić około 80 km tygodniowo głównie po asfalcie i sporadycznie po ścieżkach w lesie w drodze nad jeziorko. Wstępnie mój wybór padł na te 2 rowery. 
      https://allegro.pl/oferta/rower-cross-28-vellberg-explorer-3-2-m-alivio-21-8174662180
      https://allegro.pl/oferta/rower-spartacus-cross-4-0-alivio-3-kolory-m-l-xl-8129446041
      Przeglądając forum zauważyłem,'że te dwie firmy są często polecane. Jak wygląda kwestia wytrzymałości tego sprzętu?  Czy zastosowany osprzęt nie rozsypie się po jednym sezonie? Na rower chciałbym przeznaczyć 1600. Jeszcze prośba z'mojej strony o podlinkowanie dobrego zabezpieczenia rowerowego. Niestety coś u mnie w okolicy giną rowery z piwnic. 
      Wzrost 180,aga 70kg
      Dzięki za pomoc:)
    • Opera
      Przez Opera
      Cena 5399 PLN
      (istnieje możliwość sprzedaży ratalnej 0% za pośrednictwem allegro)
      Do sprzedaży rower Kross Esker 6.0 rozmiar ramy M.
      Szczegółowe dane dotyczące tego roweru na stronie producenta:
      https://www.kross.pl/pl/2019/gravel/esker-6-0/
      W skrócie topowy gravel firmy Kross na najnowszej 105 Shimano z karbonowym widelcem i sztywnymi osiami. Rozmiar ramy bardzo poszukiwany, podobno na rynku polskim pojawiło się tylko kilka M.
      Rower jest fabrycznie nowy, odebrany 2 dni temu 07.06.2019, złożony i wyregulowany przez profesjonalny serwis rowerowy - sprzęt gotowy do jazdy. Jeszcze nie był jeżdżony, czeka na właściciela na stojaku.
      Oczywiście dostępna jest karta gwarancyjna, paragon, instrukcja obsługi, wszystkie papiery. Gwarancja od producenta na części wynosi 2 lata oraz 5 lat na ramę - licząc od 07.06.2019. Przegląd gwarancyjny za 30-60 dni oraz drugi za 12-13 miesięcy można dokonać w całej Polsce w każdym autoryzowanym przez Krossa serwisie.
      W zestawie z rowerem są plastiki do blokowania hamulców tarczowych przy ściąganiu kół, oraz silikonowe naklejki (prawdopodobnie do naklejenia na ramę aby linki nie obcierały ramy).
      Odbiór najlepiej osobisty w Rybniku dzielnica Kamień.
      Teoretycznie mogę go wysłać ale wydaje mi się że problematyczne może być jak go zabezpieczyć aby nie uszkodzić.

Zainteresowanych zapraszam na PW.