Skocz do zawartości

[rower] full nowy/używany?


Vantos

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szykuje się do zakupu jakiegoś roweru do trochę szybszej jazdy po lesie, z czasem może do jakichś bardzo amatorskich skoków. Już ogarnąłem że full'a do 3k nie kupię lecz wpadł mi w oko rockrider ST540S, wygląda całkiem fajnie ale nie wiem czy jest to coś warte. Widziałem na olx/allegro kieś używane fulle w zakresie 2500/3000zł, może komuś coś wpadło w oko i mógłby podesłać? wzrost 178 waga 85kg. Ewentualnie polecić coś innego, czytałem że za taką cenę wezmę fajnego unibike'a tyle że hardtail ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rockrider ST540S do skoków ? 

Proszę Cię, z krawężnika chyba.

Do trochę szybszej jazdy po lesie HT spokojnie wystarczy, jak i do skoków z krawężnika.

Jak liczysz na coś trwalszego i lepszego w możliwościach z full-a to moim zdaniem tak z 5k przyszykuj i możesz zacząć z kimś doświadczonym w sprzęcie jeździć po używkach z ogłoszeń.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.5k to za dużo, tak naprawdę wolałbym nie przekraczać 2.5k, do 3k jestem skłonny zapłacić tylko jeśli znajdzie się coś super w tej cenie. Nie mam nikogo kto ogarnia temat żeby pojeździć po ogłoszeniach i popatrzeć. Czyli moje marzenie o full'u idzie w odstawkę i powinienem zacząć szukać jakiegoś hardtaila? jak tak, to dajcie jakieś fajne propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie masz nikogo, kto by Ci pomógł sprawdzić stan sprzętu, to rowery używane odpadają, bo niechcący kupisz zajechany szrot, który będzie workiem bez dna.

W taki wypadku zostaje tylko nowy sprzęt:

Najsensowniejszy chyba byłby chyba Octane One: https://7anna.pl/product-pol-11215-Rower-Octane-One-2019-Prone-29.html

 

Jest jeszcze Marin San Quentin 1: https://www.marinbikes.com/pl/bikes/2019-mountain-hardtail-trail-27.5-san-quentin-1

Problem z Marinem jest jednak taki, że widelec nie ma żadnego tłumienia odbicia/powrotu, czyli jest kompletną atrapą i w żaden sposób nie nadaje się do skakania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z tymi rabatami u dilerów? Musiałbym kupić np. Jeszcze jeden rower? Ogólnie sytuacja wygląda tak że przymierzamy się do zakupu 3 rowerów, jeden dla mnie, dla kumpla do okolo 2k i jeden mniej wiecej do 3k, przy takich zakupach chyba wchodzi w grę jakiś dobry rabat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vantos z rabatami jest tak że zależy jak leży. Jak chcesz kupić chodliwy model który jeszcze się kończy na rynku to rabat może być mizerny. Jak kupujesz masówkę której mają sporo to szanse rosną.  Jak dealer jest daleki celu sprzedażowego masz szanse na spory upust bo on musi zrobić sprzedaż. Jak przyjdziesz po  trzy rowery to wiadomo że rozmowa będzie zupełnie inna niż jak przyjdziesz po jeden. I jeszcze jedno. Upustu możesz nie dostać ale już np gratisy tak ;) I realnie nie musi być to szajs za parę zł a całkiem sensowne i wartościowe zabawki. Ja oprócz upustów dostałem całkiem miły użyteczny gratis o  wartości ~5% zakupu.   Co więcej nie musiałem się o niego jakoś prosić.  Więc realnie dało to pokaźną oszczędność.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...