Skocz do zawartości

[Renowacja] Romet Superior Lux


Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu wypatrzyłem gdzieś ciekawy rower, bo nie wyglądał jak zwyczajny Romet, choć przypominał ich konstrukcje. Zaciekawiony, próbowałem szukać nieco informacji o nim, ale nie doszukałem się niczego konkretnego, a jedynie jakieś opisy na forach. Kupiłem go i nieco odświeżyłem, by nadawał się do normalnej jazdy i nabrał wyglądu, choć nie kierowałem się tym, by był w 100% oryginalny, a raczej tym, by można nim było normalnie jeździć i by prezentował się w miarę. 

A oto efekt tego co udało się wykręcić. Rower nazywa się Superior Lux i jest na niemieckiej ramie, która po pomalowaniu i oklejeniu w Niemczech, trafiła do ZZR Romet i tutaj została doposażona w osprzęt oraz naklejkę Romet. Tak został sprzedany na rynek wewnętrzny. Przynajmniej tak to wyglądało z opisów do jakich udało mi się dotrzeć w przypadku innych tego typu tworów. Wszystko jest w nim oryginalne, prócz założonych przeze mnie opon, siodełka i łańcucha. Wrzuciłem też nowe klocki, by dało się normalnie hamować. 

2972fdf5a028.jpg

2367930ca600.jpg

f30b56068130.jpg

115931978625.jpg

4d09b9a045bf.jpg

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZeść

 Też mam takiego. Mówisz że rurki niemieckie?

To by wiele tłumaczyło. Rama waży poniżej 2,5 kg. Rurki są stosunkowo cienkie w porównaniu do kanalizy rometa, a i lutowanie jest na mosiadz i porządne wykonane. No i geo , przy wysokości 55 cm ma 60 cm długości. Waganty były kwadratowe 55x55 cm

Ps. No i jak złamałem ramę (na lucie pod siodłem) to wcieklizny dostałem zanim pospawałełem MIgomatem, to jest stal stopowa (chro-moly).

Ps. no isztyca ma ludzką średnicę  1 cal. a nie 25 mm....

Edytowane przez dovectra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Też mam wrażenie, że nie jest zbyt ciężki. Mam zrobioną też szosę na bazie Orkana i co prawda jeździ się super, ale ciężar jest nieporównywalny. Tym jeździ się też przyjemnie, choć brak przerzutek daje w nogę. 

Co do niemieckiej genezy, to tak się doczytałem na forach i w opisach. Zresztą widać, że to inne wykonanie niż rometowskiej hydrauliki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bazie tej ramy zrobiłem na przełomie 80/90-tych lat coś co dziś nazywają gravelem, a kiedyś kolarzówką turystyczna.

 Był to mix części romet /CCCP/ i czeskich. Potem wpadła przerzutka i manetki shimano SIS, i tak działa do tej pory.

 Szlajany w błocku, górach, kocich łbach... rama ma tłumienie zdecydowanie lepsze niż Romety z tamtych lat.

 

Orkana zajeździłem aż, rozpadł się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...