Skocz do zawartości

[Gwarancja] Rower powystawowy kupiony na ebay


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tydzień temu zakupiłem poprzez ebay nowy rower z autoryzowanego sklepu w Niemczech. Z rowerem jest wszystko w porządku jednak mam pewne wątpliwości z czego wynikają dwa pytania. Nie otrzymałem karty gwarancyjnej, czy w razie uszkodzeń obejmujących naprawy gwarancyjne autoryzowany serwis w mojej miejscowości zrealizuje naprawę na podstawie tylko faktury?

Rower to Merida Big Nine 500.

Dodatkowo przednia tarcza hamulcowa jest zamontowana na odwrót (napis "roration wskazuje odwrotny kierunek, a tarcza nie jest symetryczna więc widać z daleka), czy ma to ogromne znaczenie i lepiej zamontować poprawnie? Nigdy wcześniej nie miałem tarcz, a tym bardziej hydrulicznych hamulców.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli coś może zadziałać nieprawidłowo w obecnym ustawieniu to zdarzy się to wtedy gdy będzie Ci najbardziej potrzebna niezawodność. Popraw :)

Co do gwarancji... mam meridę cx 500 od nowości, przeczytałem w instrukcji do niej, że gwarancja obowiązuje pod warunkiem przestrzegania terminów serwisów wyznaczonych przez producenta oraz posiadania podbitej książeczki gwarancyjnej. Bywa, że przeglądy są płatne. Ja sobie odpuściłem. Nic się z rowerem nie dzieje po 3 latach a targam nim konkretnie w każdym terenie. 

Nie wiem jak jest z rowerem powystawowym, ale przypuszczam, że podobnie. Pytanie ile stał i u kogo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dostałem odpowiedź od Meridy, jeśli nie zakupiłem roweru w polskiej dystrybucji, nie mam co liczyć na naprawy gwarancyjne, jedynie na terenie kraju gdzie zakupiłem. Też się tym wielce nie przejmuję bo nigdy roweru nie serwisowałem dopóki nie doszło do awarii z którą sobie sam nie poradzę, a żeby poszła rama myślę, że musiałaby być wada produkcyjna. Katowałem rowery i to z niskiej półki, nigdy nic się nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, JaCube napisał:

jeśli nie zakupiłem roweru w polskiej dystrybucji, nie mam co liczyć na naprawy gwarancyjne,

 A niby w jakiejś Unii jesteśmy?

Jak to jest z autami? Jade sobię na wycieczkę do Francji , polskim citroenem, na gwarancji..  coś się psuje  i ....???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...