Skocz do zawartości

[Napęd] klamkomanetka 8 rzędowa, a przerzutka 7 ponownie


Przemekkk0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wracam z tym tematem ponownie. Tym razem przeczytałem, że podobno może to nie pasować do siebie, bo zębatki wolnobiegu są odległe od siebie o ok. 5mm, a jedno kliknięcie ciągnie przerzutkę o ok. 4,8mm czy 4,6mm. Zatem nie wiem, czy będzie to działało. Mam tribana 100 z przerzutką tourney. Chciałbym clarisa st r2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle przeczytałeś, albo źle zrozumiałeś. 

Na poziomie 7,8,9 (i częściowo 10 - bez najnowszej tiagry) te systemy są kompatybilne (również z mtb 7,8,9) i to manetka decyduje ile wychyli się wózek przerzutki - możesz spokojnie zamiast tourney'a wsadzić clariskę. Jak się uprzesz to wsadzisz tam nawet 10-cio rzędowego dura-ace'a i 9-cio rzędowego xtr'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, teraz doczytałem że chodzi o sławetnego Tribana 100. No cóż, tak to bywa w takich przypadkach, że jak chcemy coś "unowocześnić" to nagle pociąga za sobą wymianę innych elementów. Pytanie czy warto. Widzę zmiana przełożeń tym wichajstrem już dojadła? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, po prostu chcę wymienić na coś, co jest wygodniejsze. Też da się jeździć, ale jednak możliwość zmiany biegów pod ręką jest lepsza, a w wolnym miejscu mogę lampkę zamontować. 

Dlatego myślałem o tym clarisie, bo to najtańsza, która ma linkę przerzutki pod spodem. Chyba musiałbym jeszcze kupić owijkę, bo jak odwinę, to nie wiem, czy się nada. 

Ewentualnie mógłbym te klamkomanetki z zewnętrznym prowadzeniem linki od przerzutki, ale jakoś nie podoba mi się taki wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Claris będzie kompatybilny, ale będziesz musiał dokładnie wyregulować śrubki oporowe tylnej przerzutki aby zablokować możliwość wbicia 8 biegu. Najbardziej optymalna wydaje się propozycja drozdy, jednak musiałbyś sprawdzić czy Twój model przerzutki obsłuży zakres 13-34. Zostaje też kwestia długości łańcucha. Jeżeli łańcuch trzeba by było przedłużać, to opcję ze zmianą wolnobiegu możesz odłożyć do czasu kiedy aktualny się zużyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...