Skocz do zawartości

[Nowy rower] Składam mocne HT - Dartmoor Hornet


VaaT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałbym złożyć swój rower HT do jeżdżenia po leśnych trasach, chopek oraz nie rzadko też jazda asfaltem na kilometry (z odrobiną OFFRoadu).

Obecnie kompletuje części który z których chciałbym złożyć swój nowy rower i chciałbym zapytać czy wszystko będzie pasować oraz co dobrać do przyszłego roweru.

Pierwszy raz będę składał sam cały rower. W grę oczywiście wchodzą używane części, tak żeby nie wydawać kroci na ten rower. Ramę już mam w domu, nowa sztuka.

 

Co mam?

Rama - https://rowerowy.com/sklep/czesci/ramy/enduro-all-mountain/prod/dartmoor-hornet-17

Kierownica, Gripy, Mostek - z poprzedniego roweru,

Hamulce - Formula R1,

Siodło, Sztuca - z poprzedniego roweru,

Przerzutka/Manetka - https://www.olx.pl/oferta/sram-nx-manetka-przerzutka-nx-11s-11rz-naped-1x11-1x12-CID767-IDzil1t.html#0101aa8550,

Kaseta - https://www.olx.pl/oferta/kaseta-11-46-xt-cs-m8000-CID767-IDzVmI1.html#9f90b7e383,

Czego szukam?

Amortyzator - Szukam czegoś do 500zł, może być używka,

Koła - Szukam używanych do 500zł, mogą być bez opon,

Korby/Zębatka(1 blat) - Budżet bliżej nie określony, 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, pytasz czy będzie wszystko pasować, po czym połowę części wpisujesz jako "z poprzedniego roweru".

Przeczytałeś specyfikację ramy i sprawdziłeś jaki amortyzator tam wchodzi? Jeżeli tak, to znasz odpowiedź co kupić.

Inna sprawa, że jaki sens ma składanie roweru na ramie Hornet, jeżeli trochę pojeździsz po lesie, a resztę czasu spędzisz na asfalcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już uzupełniam specyfikację wszystkiego tak jak sobie życzysz. Po prostu wiem że części ze starego roweru będą raczej pasować.

W specyfikacji jest zalecany skok (140-180) oraz rodzaj sterów i tylko to. Dlatego pytam o amortyzator. Dodatkowo nie bardzo wiem jak dobrać koła i amortyzator ponieważ przód ma jakiś wymiar i tył. Ktoś chętny żeby wyjaśnić? ;b

 

Napisałem że jeżdżę po lasach, ścieżkach leśnych, czasami nawet wyznaczam swoje ścieżki, skaczę po górkach, zjazdy między drzewami itd. Asfalt to taki dodatek:) Napisałem ponieważ chciałbym też wiedzieć czy napęd np 1x11 będzie okej także żeby utrzymać te 25/h w trasie na asfalcie. Nie napisałem że głównie asfalt, do tego to bym kupił kolarzówkę:) Poza tym, raczej czy to ma sens czy nie to moja sprawa :| Tak, ma to dla mnie sens bo będę mógł robić to co kocham bez żadnych ograniczeń :) 

 

Kierownica / Gripy / Mostek - Kore Torison (780mm), Octane One, Dartmoor 28.6,

Siodło / Sztyca - SDG Fly (Carbon),

 

Amor - Raidon (Raz użyty, skok 140mm, zamontowany i sprawdzony własnie w Hornecie 2k18) lub Rock Shox Domain 302 - 180mm (Używany kilka miesięcy, po kompletnym serwisie),

Koła - https://www.olx.pl/oferta/komplet-kola-27-5-27-5-giant-hope-15-x-100-12-x-142-dh-fr-enduro-CID767-IDzrt6e.html#ab575b65da

Manetka / Przerzutka / Kaseta - Sram NX (Przerzutka + Manetka; zestaw)(1x11), Deore XT CS-M8000,

Blat / suport - Truvativ DESCENDANT GXP.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spytaj tego kumpla co Ci Domaina za 5 stów chce sprzedać co warto kupić i za ile....

Ciężki kloc, którego praca jest kiepska ale do tej ramy podejdzie, każdy inny lepszy to od 9 stów w górę.

Kół szukaj markowych, na obręczach nap. mavic czy ztr lub dt swiss.

Napęd bym chyba jednak wybrał 1 x 10, wyjdzie taniej i łatwiej go będzie regulować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel też nie bardzo ogarnięty w te klocki.

Wyczytałem że ludzie ostro hejtują tego Domaina i oceniają go jako sh*t.

Koła markowe? Wydawało mi się że koła Gianta na obręczach Hope to dobre koła, polecasz jakieś konkrety?

Ewentualnie używany amorek do tych 700zł też mi spasuje.

Pójdę za Twoją radą i zmienię docelowy napęd na 1x10 :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...