Skocz do zawartości

[suport wbijany] wymiana na inny system


winhelm

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka to jest rama? Ze znanych mi roznych systemow muf, nie ma takiej o wymiarach 70 (68) x 37.5.

Szerokosc mufy mozesz miec albo 68mm lub 73mm, w zaleznosci czy jest to rower szosowy, czy mtb.

Ale w zadnym z istniejacych systemow o tych szerokosciach nie ma mufy z 37.5mm srednica.

Owszem sa mufy o takich srednicach ale najwezsza bedzie miala 90mm.

Jedyna opcja jaka mi przychodzi do glowy, aby uzyskac takie wymiary, to mufa PF30 z wkladem pod oske 24mm. Przy czym 37.5mm to wymiar wew miski (zew srednica lozysk), a nie samej mufy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, winhelm napisał:

Problematyczne jest osadzanie nowych misek w takim suporcie

Ale czy ty myślisz,że jesteś jedyną osobą z pressfitem ?

To jest jeden z wielu standardów,czy to będzie pressfit prasowany,czy skręcony,zasada jest ta sama,i w miski będzie wchodziło identycznie.

Całkiem możliwe,że kiedy zajadę obecny (a jeszcze sporo wody upłynie),wymienię na tokena,ale niekoniecznie,bo z tego który teraz mam,jestem zadowolony.

Jw,co to za rama?

Bo nic tu z wymiarów nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 1415chris napisał:

Jaka to jest rama? Ze znanych mi roznych systemow muf, nie ma takiej o wymiarach 70 (68) x 37.5.

Szerokosc mufy mozesz miec albo 68mm lub 73mm, w zaleznosci czy jest to rower szosowy, czy mtb.

Ale w zadnym z istniejacych systemow o tych szerokosciach nie ma mufy z 37.5mm srednica.

Owszem sa mufy o takich srednicach ale najwezsza bedzie miala 90mm.

Jedyna opcja jaka mi przychodzi do glowy, aby uzyskac takie wymiary, to mufa PF30 z wkladem pod oske 24mm. Przy czym 37.5mm to wymiar wew miski (zew srednica lozysk), a nie samej mufy.

 

Rower to Gazelle, wymiary są dokładnie takie jak napisałem. Średnica misek jest 38 mm pod średnicę mufy 37,5 mm. Długość równa 70 mm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak srednica misek moze byc wieksza od srednicy mufy?

Nastepna raza zadając pytanie badz nieco bardziej konkretny. Dzisiaj pytajac o press fit chyba nikomu do glowy nie przychodzi wciskany pakiet Gazelli...

Odnosnie, którego to musisz jeszcze pamietac o różnych długościach osiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, 1415chris napisał:

Jak srednica misek moze byc wieksza od srednicy mufy?

Nastepna raza zadając pytanie badz nieco bardziej konkretny. Dzisiaj pytajac o press fit chyba nikomu do glowy nie przychodzi wciskany pakiet Gazelli...

Odnosnie, którego to musisz jeszcze pamietac o różnych długościach osiek.

Jeśli nie miałeś do czynienia z Gazella to się nie odzywaj. Podałem faktyczne wymiary, takie jakie są. To jest różnica 0,5 mm czyli tylko 0,25 setne na stronę na wcisk i to nic nie zwykłego. Dlatego w tych modelach trudno jest osadzić miskę suportu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2019 o 22:59, winhelm napisał:

posiadam suport wbijany, chciałbym go zastąpić na inny system, gdyż ten jest problematyczny. Mufa jest  bez gwintu, długość 70 mm i średnica wewnętrzna  37,5

Nie zastąpisz go innym, gdyż nie ma żadnego ogólnie dostępnego systemu, który by pasował do tego roweru za wyjątkiem oryginalnego. Chyba, że sam cos zaprojektujesz i dasz tokarzowi do wykonania.

W dniu 19.05.2019 o 13:45, winhelm napisał:

Jeśli nie miałeś do czynienia z Gazella to się nie odzywaj.

Proponuje trochę grzeczniej. Zwłaszcza, że odzywasz się do człowieka, który niejednemu na tym forum pomógł i jego wiedza o rowerach jest raczej trudna do zakwestionowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2019 o 11:28, winhelm napisał:

Rower to Gazelle

Masz wbijane wkłady, i nic nie zastąpisz .

https://www.rowerystylowe.pl/c-50/suporty-rowerowe

 

 

Nie ma się co bać, w Wigrach też takie były.

 A teraz do mtb wkładają pressfity i katowane jakoś żyją.

W dniu 18.05.2019 o 23:42, Quell napisał:

Nie ma innego systemu

W mtb, szosie...  w mieszczuchach bywają jeszcze  przedwojenne standardy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Garlock napisał:

Proponuje trochę grzeczniej. Zwłaszcza, że odzywasz się do człowieka, który niejednemu na tym forum pomógł i jego wiedza o rowerach jest raczej trudna do zakwestionowania.

Ja proponuję trochę pokory, można mieć wiedzę ale należy czasem posłuchać drugiej osoby bo ona nie koniecznie musi się mylić, jak w tym przypadku. To że ktoś już udzielił wielu porad nie obliguje go do traktowania kogoś z góry, tym bardziej że napisałem fakty a nie domysły. 

Ok, panowie dziękuję za wyjaśnienie tematu. Rozumiem że do Gazelli nie ma co szukać i tracić czasu, zostaje oryginał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...