Skocz do zawartości

[olx] oszustwo, przekręt nigeryjski, uwaga


xms

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

Opiszę Wam jak złodzieje w tym tygodniu chcieli mnie oszukać na tzw przekręt nigeryjski. 

A mianowicie, wystawiam na olx rower ( cena 15000 pln), dostaje na telefon z dziwnego nr sms łamaną polszczyzną, że jestem zainteresowany twoim rowerem i czy cena jest nadal aktualna, przejdź do rozmowy na @. Na początku wygląda wszystko ładnie pięknie, odpisuję na @, następnie „klient” prosi mnie o nr konta i adres gdzie kurier może odebrać rower. Na następny dzień dostaję na @ potwierdzenie przelewu kwoty 17400, potwierdzenie wygląda na pierwszy rzut oka ok, dziwna jest tylko kwota bo za rower chcę jedynie 15000. Za chwilę dostaję kolejny @ od potencjalnego klienta, że przelał mi taką kwotę bo spedytor z Ukrainy za transport do Niemiec policzył sobie 2200 zł, a 200 zł przelał więcej na pokrycie kosztów przelewu dla „spedytora”, hmmm zapaliła mi się lampka po raz drugi. Odpisuję więc „klientowi”, że za taką kwotę rower do Niemiec przywiozę mu osobiście pod dom, niech poda mi tylko adres. „Klient” brnie dalej i pisze mi, że muszę iść do placówki Money Gram i przelać 500€ (2200 pln) dla spedytora z Odessy na Ukrainie niejakiego Sebastiana bo on jest już z nim umówiony na transport, myślę sobie bogaty Niemiec ma kasę to się bawi:). Kolejna lampka więc mi się zapaliła, wpisuję w google Money Gram/ olx i wyskakuje mi odrazu szwindel nigeryjski. Odpuszczam więc potencjalnego klienta i wysyłam mu środkowy palec, ten natomiast łamaną polszczyzną w kilku następnych @ prosi mnie żebym przelał 500€ dla spedytora, a ten odblokuje mi kwotę 17400 na koncie.

Przepraszam za język, bardziej chodzi mi o zwrócenie uwagi  na istniejący wciąż przekręt  nigeryjski.

pozdrower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, tylko się nie obraź - to fakt nie drwina.

Tylko hmmmm ... jakby to ująć ... naiwni ludzie, potencjalnie łatwe ofiary odpisują na takie oferty. Odsiewają w ten sposób tych bystrzejszych : (

Gdyby pisali poprawną polszczyzna mieliby masę odpowiedzi i musieliby pisać masę korespondencji a tak odpisują tylko najbardziej "rokujący".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To naprawdę musi być ktoś extremalnie napalony, żeby dać się na takie coś złapać.
Ja nigdy nie był bym jakimś pośrednikiem w dziwnych transakcjach jak to ja jestem sprzedawcą - kasa na ławe i masz sprzęt, albo niestety szukaj kogoś innego.
No ale jak widać co piszą ludzie na różnych forach, jednak naiwni się trafiają którzy myślą, że są jakimiś wybrańcami, albo nie wiadomo co :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...