Skocz do zawartości

[buty] Czy Fizik'i są wygodne?


oalan1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się and kupnem FIZIK X5 TERRA. Chcę się trochę pościgać, pojeździć ostrzej, ale i tak większość moich jazd w sezonie to będzie jazda rekreacyjna (czasami po np. 5h). Dlatego mam pytanko dla osób doświadczonych czy ogólnie takie buty SPD z wyższej półki są też wygodne  na dłuższe dystanse. Już nie mówię o chodzeniu bo na tym jakoś bardzo mi nie zależy, ale czy po prostu są znośne na dłuższą jazdę. Gdzie mi się bardziej stopa zmęczy. Na platformach w adidasach, na spd fizikach a może jakieś inne buty ktoś poleca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, oalan1 napisał:

FIZIK X5 TERRA... czy ogólnie takie buty SPD z wyższej półki

Wyższa półka to to nie jest.

A co do MTB od fizika, to jeździłem ze znajomym w tamtym roku trasy po utwardzonym ( 30-40 km ), na spokojnie i po tych 2-2,5 h jak siadalismy z piwkiem rzucał butami w kąt i rozcierał nogę ;)

Ja osobiście mam 2 pary wygodnych butów ( LOTTO EASERUN i REEBOK TRAILGRIP 6.0 ) i platformy i jak dla mojej jazdy jestem happy, nic nie boli, w lecie wentylacja super ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Fiziki na szosie i w MTB i są mega wygodne :) Dodatkowo są piękne :)

Dobór butów to chyba najbardziej indywidualna sprawa w kolarstwie. Sprawdzałem kilka modeli przed zakupem np. Sidi i Shimano, ale Fiziki najbardziej mi podeszły i to od pierwszego włożenia stopy w buty. Dla porównania Sidi też dobre buty jakościowo, ale rozmiary mi całkowicie nie pasowały np. 43-za mały, 43,5-za duże, 44-dużo za duże. A Shimano to kapcie i z wyglądu jak buty z Decathlonu ;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...