Skocz do zawartości

[Przód] Amorek 140mm


kalcytek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Mam obecnie RS recon RL 140mm, chciałbym go wymienić na coś lzejszego, gdyż obecny ma stalowe lagi i waży ponad 2kg. Co mogli byście polecić w miarę rozsondnej rozsądnej cenie? 

Edytowane przez sznib
ort.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Reba przy 120 mm jest wątła, a przy 140 mm to sztywności raczej jej braknie.

Jak ma być bogato to Manitou Magnum Pro, Manitou Mattoc, RS Revelation Debon Air ( model 2018/2019, ale lżej nie będzie ). X-Fusion Swweep Boost HLR, pewnie Fox 34 .... wybór szeroki. Tylko wybierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2019 o 18:32, durnykot napisał:

Reba przy 120 mm jest wątła, a przy 140 mm to sztywności raczej jej braknie.

Jak ma być bogato to Manitou Magnum Pro, Manitou Mattoc, RS Revelation Debon Air ( model 2018/2019, ale lżej nie będzie ). X-Fusion Swweep Boost HLR, pewnie Fox 34 .... wybór szeroki. Tylko wybierać.

Właśnie ostatnio patrzyłem na fox 34. Koło obecnie 27.5x2.8. Jak z jego sztywności? 

W dniu 18.05.2019 o 07:37, durnykot napisał:

Co nie zmiena faktu, że przy 140 mm Reba będzie miała kiepską sztywność.

Będzie to bardziej odczuwalne niż przy obecnym amorku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak kto jest czuły i ile waży. Ja jestem lekki + chyba nie mam do tego ręki, bo ja to czulem znaczącą różnicę tylko między Lefty'm a przeciętnym RS'em czy FOXem. W przypadku tych dwóch ostatnich jakoś specjalnie nie czuje różnicy w sztywności - zarówno pomiędzy obiema markami jak i różnymi modelami. Na pewno są, ale pewnie dla wielu osób będzie jak z audio voodoo - czują różnice bo im tak ktoś powiedział, że tę różnice czuć powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na foxie 32 to nawet sie nie czuje a wręcz widzi ;) W kaźdym razie alu golenie sa mniej elastyczne niz stal wiec przy tej samej srednicy i dlugosci stalowe sa zauwazlnie bardziej wiotkie, głównie pod wzg skrętów bocznych. Jesli chodzi o sztywnosc boczną to sztywna oś robi dużą robotę.

W kaźdym razie RS jakieś 2 lata temu rochę przegrupował widelce. To co do tej pory bylo typowo do xc (reba, recon... ma obecnie opcję do 140mm i niby do trailu się nadaje. Do xc pojawila się Judy (aka xc30) na 30mm nóżkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, tylko to jak mówię jest kwestia percepcji, wagi jeźdzca i sugestia. Dla mnie różnica jakościowa to był Lefty - tam czuł to byle nepek, dobrze to zresztą widać na filmikach w internecie (nie wiem jak nowy Ocho). W porównaniu z nim czy Foxy czy RSy to crap pod tym względem. Dla przeciętnego rowerzysty nie warto sobie tym głowy zaprzątać bo wielu nawet by się nad tym nie głowiło gdyby na forum tego nie wyczytali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yari, revel, pike, lyrik to widelce 2kg. O ile pamiętam to główny powód wymiany - ma być lżej. Yari to taki lyrik z tłumikiem MC zamiast charger (albo jak ktoś woli revel z wydłużonym skokiem). Mam takiego w primalu w wersji debon air, robi robotę. 

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yari to Lyrik z prostszym tłumikiem (Motion Control zamiast Chargera, ktorego wszak można dokupić osobno), czyli ciężki, pancerny, super-sztywny widelec do ostrego katowania. O wiele wyższa półka niż Twój obecny Recon. Waga widelca nie spadnie, ale kultura pracy i sztywność powinny zauważalnie wzrosnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za takie pieniądze jest yarek dba. Tak wiem że zaraz będzie, że auron to już nie te tanie suntoury... ale ja o tym wiem bo przez dłuższą lub krótszą chwile miałem wszystkie wysokpółkowe suntoury, rs'y, część foxów i kilka mańków. Wolałbym yarka dba czy revelationa niż jakiegokolwiek suntoura nawet z przyczyn czysto pragmatycznych jak eksploatacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fox 34 rhythm niestety (bo rozumiem, że nie piszemy o cenach katalogowych a rynkowych). To jest konstrukcja mocno odchudzona... kosztowo. Wystarczy wspomnieć, że golenie to stop 6061 zamiast 7075 i pomimo średnicy 34mm jest wiotki jak 30mm Maniek.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...