Skocz do zawartości
szymito

[700-1000] cross/MTB

Rekomendowane odpowiedzi

szymito

Jest to mój pierwszy post na forum także witam wszystkich :)

Chciałbym zakupić swój pierwszy rower do okazjonalnej jazdy. Średnio 2-3 razy w tygodniu, krótkie przejażdżki głownie po mieście rzadziej po utwardzonych ścieżkach. Przejrzałem wiele tematów/porad/filmików itp itd. Wiem, że przy rowerach z tej półki cenowej nie warto pakować się w amor z przodu (który bardziej przypomina wytwór amortyzatoropodobny) i lepiej lżejszy, sztywny widelec.

Czy Kands STV 700 spełni moje niezbyt niewygórowane oczekiwania?  Budżet nie pozwala na szaleństwa :confused: 

Chętnie posłucham innych propozycji.

Druga sprawa to dobór odpowiedniego rozmiaru. 

Waga: 72 kg

Wzrost: 187 cm

Noga: 89 cm

Czy rama 21'' i koła 28'' będą odpowiednie do moich wymiarów?

Z góry :thanks:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MikeSkywalker

Kands niczego nie urywa - lepiej według mnie pójść w stronę Riverside 120 z Decathlonu - napęd z kasetą, brak ciężkiej korby, prostszy napęd - będzie wystarczający do Twoich zastosowań. 

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
szymito

Poza tym okropnym kształtem ramy rower wygląda w porządku. Zastanawia mnie tylko brak przedniej przerzutki. Czy nie wpływa to jakoś znacząco na jazde?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pablo59

Przy przełożeniu 36/11 (riverside) do osiągnięcia 40 km/h potrzebujesz kadencji około 100.

W kandsie masz 48/14 (czyli niewielka różnica) - ale w crossie z kasetą to tak jakbyś nie korzystał z dwu najmniejszych zębatek.

"Pod górę" z kolei masz 36/34 w riverside a 28/28 w kandsie (znów niemal to samo) - ale przy kasecie byłoby to 28/34 lub 28/32  - a więc bardziej miękko.

Może rozważ  https://allegro.pl/oferta/rower-gorski-target-free-100-promocja-7558365764  ?

Jak zjedziesz opony oryginału to włożysz węższe ( o ile taką poczujesz potrzebę )...

Rama 21"" na kołach 28" ( lub 20" dla 29" opon ) będą OK.

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta