Skocz do zawartości

[Trasy rowerowe z dzieckiem] Jak planować trasy rowerowe z 5-latkiem?


Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post na forum, więc dzień dobry wszystkim :-)
 
Jeżdżę na wycieczki rowerowe z synem, który ma teraz 5 lat. Zaczęliśmy rok temu. Najdłuższa nasza trasa dotychczas to 16km, z przystankami na odpoczynek i kanapki. Ale kondycja cały czas się poprawia.
 
Chciałbym prosić o wskazówki, gdzie i jak szukać pomysłów na fajne wycieczki, jakich narzędzi, map, serwisów, aplikacji, blogów etc. warto korzystać. W sieci materiałów jest aż za dużo. Natomiast byłbym wdzięczny za wskazówki, które materiały są sprawdzone i przydatne. A może warto kupić jakieś papierowe przewodniki turystyczne dla rowerzystów? Może mapy rowerowe?
 
Podam taki przykład: w ostatni weekend, trochę inspirując się wpisem na jednym blogu, trochę samodzielnie planując przy użyciu aplikacji mapy.cz, zrobiłem z synem 10-kilometrową trasę w Kampinoskim Parku Narodowym z Roztoki do Julinka. Był tam szlak rowerowym, myślałem więc, że będzie super. Pierwsza połowa trasy była świetna, ale potem zaczął się nieprzejezdny piach i kilka kilometrów po prostu prowadziliśmy rowery. Na pewno gdybym poświęcił więcej czasu na planowanie, to bym wiedział, że to trudna trasa, ale jak to bywa, że nie zawsze ten czas jest. Gdybym był sam, to nie byłoby problemu, ale z 5-latkiem jednak trochę się umęczyliśmy. Daliśmy radę i satysfakcja była, ale jednak wolałbym na przyszłość lepiej dobierać trasy, żeby go nie zniechęcić.
 
Jeździmy głównie w okolicach Warszawy, ale przewiduję również wypady w inne regiony, więc pytanie jest bardziej ogólne.
 
Ważne jest dla mnie, aby trasa była przejezdna, a z uwagi na wiek syna, najlepiej, aby prowadziła tam, gdzie w ogóle nie ma ruchu samochodowego, nawet niewielkiego.
 
Z góry dziękuję za pomoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...