Skocz do zawartości

[6000] zmiana HT na tak właściwie co?


Gharalion

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć czołem,

po roku dość intensywnego jeżdżenia na Hornecie 2017 r. zacząłem myśleć o przejściu na fulla. Zacząłem się rozglądać za godnym następcą aktualnego roweru w kręgu rowerów enduro fs i tak w czasie poszukiwań zaczałem się zastanawiać, czy tak naprawdę potrzebuję roweru enduro - czy czasem nie wystarczy trail?

Rower ma służyć jazdom na trasach typu Enduro Trails do koloru czerwonego włącznie oraz na jazdy po górskich szlakach rowerowych. Na Hornecie przejeżdżam te trasy, ale na tych naturalnych dość mocno i nieprzyjemnie mnie zawsze na nich wytrzepie. 

I tutaj pytanie do was. Czy na takie trasy jak wyżej wymieniłem dla amatorskiej jazdy potrzebuje rzeczywiście roweru enduro czy jednak skierować swój wzrok raczej na rowery trail?

I kolejne pytanie - coś używanego do takiej jazdy jw. do 6000 zł (no dobra, do 6500zł), rama full suspension, napęd 1x11, rama raczej w rozmiarze M (ale to wiadomo - będę przymierzał), fajnie jakby była możliwość założenia plusowych opon w rozmiarze 27,5+

Zastanawiam się nad Dartmoor'em Black/bluebird, Marinem B17, Marinem Hawk Hill oraz Canyonem Spectral AL 6.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja roweru powyżej bardzo fajna. Tylko muszę sprawdzić czy ze swoimi 181 centymetrami nie będzie rama M za mała.

Rozważam jeszcze jedną opcję - w sumie mój Hornet ma praktycznie te same bebechy co Bluebird - pytanie czy by nie kupić samej ramy+dampera i nie przełożyć ich do nowej ramy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...