Skocz do zawartości

[Fox rhythm 34 a giant trance!] Pytanie


Sebamazi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pyt. dotyczące roweru Giant Trance 2 LTD 2018 .

Zamierzam jeździć trasy enduro czasami  tam jakieś DH lub sporadycznie a-line 

(typu sahaira w bielsku)

Czy taki rower da sobie rade w endurok

140mm z tyłu mnie trochę niepokoi .

Co do foxa 34 rhythm mam pytanie czy ktoś używał? Jak on działa i sprawdza się na trasach ?

Prosze o odp osoby zorientowane w temacie .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do widelca się nie wypowiem, nie jeździłem jeszcze (ale tłumik ma niezły, jedynie sprężyna powietrzna trochę "przestarzała" więc bardziej daje po łapach niż nowsze, ale to szczegół)

Jeśli masz opanowane umiejętności na dobrym poziomie, ze 140mm skoku można objechać dosłownie wszystko (no może nie redbull rampage) oczywiście trochę wolniej niż ze 200mm, jednak jeśli jeździsz dla przyjemności to liczy się odczuwana szybkość, nie ile sekund ci zjazd zajął, pod tym względem według mnie mniejszy skok jest ciekawszy bo wymaga większego zaangażowania od jeźdźca. Jeśli byś myślał o zmianie widelca (a nie roweru na większy) to według mnie na 140mm Manitou Mattoc jest najlepszy bo jako jedyny oferuje hydrauliczną kontrolę dobicia, dzięki czemu można używać cały skok na małych-średnich przeszkodach, a równocześnie nie urywa rąk na dużych, sprężyna powietrzna działa bardzo fajnie po obniżeniu skoku (ze 160) bo powiększa się komora negatywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

: Fox GRIP 

(07-02-2018 11:15)radizzle napisał(a):  A jak wygląda kwestia pracy amora na GRIP'ie w stosunku do FIT4 - duża różnica?
Duża na korzyść FIT'a.
 
(07-02-2018 11:15)radizzle napisał(a):  Działa to płynnie i dobrze wybiera?
Działa całkiem płynnie, ale jednak by być precyzyjnym to nie, aż tak płynnie i masłowo jak 36 Factory, czy nowy Lyrik lub Yarii. Mimo to zdecydowanie pod tym względem nie ma się czego czepiać. Mając obok siebie amory jak wyżej jeżdżąc po parkingu Fox 36 Performance (Grip) ustępuje, ale bez takich bezpośrednich porównań ciężko to stwierdzić, a i nie ma się co tym faktem szczególnie podniecać... Wink

W trudniejszych warunkach i większych prędkościach nie wybiera tak dobrze jak FIT RC2 (czyli zapewne FIT4 również). Taki jest bardziej rozbujany/gąbczasty/nieogarniający ten amor - nie daje takiej kontroli/pewności jak powyższy FIT RC2 (czyli jw. FIT4 pewnie również). Do Lyrika też mu brakuje w tej kwestii. Jednak tragedii nie ma - jakby nie było to działa w praktyce lepiej od amorków poprzedniej epoki w stylu Domainów (dużo czulszy i ogólnie lepszy we wszystkim), czy innych 66 (nie zapada się tak)...
 
(07-02-2018 11:15)radizzle napisał(a):  Jakiś czas temu miałem okazje przejechać się na Giant'cie na GRIP'ie, który został ustawiony na oko pod moją wagę i strasznie twardy był.

Też miałem takie wrażenie jeżdżąc na nim, ale KrBiker donosi, że najpewniej jest to kwestia odpowiedniego pompowania z uginaniem, by komora negatywna napełniała się w prawidłowy sposób. Dodatkowo też, dobrze jest zrobić serwis 0 i poczekać, aż się wszystko "dotrze" i wtedy ponoć jest super jeśli chodzi o płynność ugięcia i wybieranie małych nierówności - jednak jw. tłumikowi to nie pomoże...

 

A tak wogóle na czym wcześniej jeździłeś że się tak martwisz? W sensie że jeśli na czymś porównywalnym lub gorszym pod względem pracy, będziesz itak pozytywnie zaskoczony, dopóki się nie zazna najlepszych, wszelkie średnie działają super, ja np. "niestety" zaznałem, więc już słabo działających (czyt. RS RC etc.) nie tknę ;) Fox ponoć ma bardzo sensowne zaworowanie odkąd Grip/2 wypuścili. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, co zamierzasz robić (latanie, atakowanie trudnych tras), moim zdaniem lepszym wyborem będzie rower do enduro, który zapewni większą stabilność na trudniejszych trasach.

W tej cenie wąchałbym się między tymi dwoma rowerami:

Moon 2.0: https://www.kross.pl/pl/2019/enduro/moon-2-0

Reign 2 GE: https://www.giant-bicycles.com/pl/reign-2--ge--2019

Moon ma lepsze zawieszenie, hamulce (przynajmniej na papierze) i bardzo ciekawą opcję 29", natomiast Reign ma napęd 1x12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem w cześniej na specu. demo bo przesiadam się z DH .

Miałem tam dość słaby osprzęt bo 

boxxer rc z solo air ale bez chargera

a z tylu fox van r 

Ale myśle że poczekam aż jakiś fajny endurak się pojawi np. na OLX bo taki trail może mi nie wystarczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...