Skocz do zawartości

[1400-1800 zł] Crossowy do dojazdów po mieście/rekrecyjnych wycieczek


Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Pablo59 napisał:

tarcze czy v-brake'i

Raczej tarcze. Wykluczę te z v-kami.

3 godziny temu, wkg napisał:

Akurat dla kolegi rama 19 cali pasuje lepiej. 

Prawda. Przymierzałem dzisiaj crossy kolegów i 19" pasowały mi lepiej niż 17".

4 godziny temu, Mareksy napisał:

Zastanawiam się jak w porówaniu do powyższych wygląda https://bikemia.com/rowery-szosowe/3073-rower-medano-vanity-vt5-28.html 

Nie wygląda źle, ale trochę na niego za biedny jestem. Zresztą, to taki crossowo-szosowy, z dużym postawieniem na niską wagę, mało przydatny na wycieczki.

21 godzin temu, Pablo59 napisał:

alivio, co deore, a co acera czy altus

altus < acera < alivio < deore. Tyle wiem. Warto coś więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm .. namawiałem na Orkana 5 - ale jak faktycznie nie dołożysz i jeżeli tarcze to hydrauliczne. Przemyśl jeszcze bo to zakup na lata.

Odrzucaj z dolnym prowadzeniem linki przedniej przerzutki ...  górna gorzej wygląda ale jest o kilka klas lepsza w działaniu.  Nie patrz tez na rowery z suportem na kwadrat.

Nie kupuj roweru bez przymiarki. Nie brałbym hamulców Tektro ani rowerów z osprzętem innym niż Shimano... Napęd nie nieżej niż 8x a najlepiej 9x. 10x tylko w Orkanie 5.

Nigdy nie kupuj za małego roweru !!! Kręgosłup Ci za to podziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolne prowadzenie to jest to co widzimy w Indianie czy Spartakusie, a górne w Maximie i Lazaro?

Teraz, wkg napisał:

suportem na kwadrat

Że co słucham? Co to znaczy?

Coraz bardziej skłaniam się ku Maximowi, Lazaro i Kands'owi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górne jest tylko w Maximie, Lazaro i Kandsie. Maxim i Lazaro mają suport na kwadrat, co do Kandsa nie mogę znaleźć info, ale zdaje mi się że również.

Teraz, Pablo59 napisał:

Tyle że to twoje klejnoty, nie moje :)  :)

Haha, no jasne. Bez przymierzania i tak nie kupię, więc o to się nie martw :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ten maxim bo jego opis to jakiś obciach, nikt nie wie co tam jest (mam nadzieję, ze nie włoski gwint ITA w suporcie :D ) ale wszystkie pozostałe rowery maja piasty na QR - to OK.

To rowery bardzo budżetowe co nie znaczy, że nie można na nich jeździć. Można a i z 20 tkm na nich pojeździsz jak będziesz sukcesywnie wymieniał to co się zużyje.

Na kwadracie ludzie 20 tkm robili bez wymiany, po prostu czasem jak zaczyna trzeszczeć to trzeba dobić młotkiem, dokręcić ... jak koło się zwichruje to dać do centrowania, nowe też są tanie ... korby, osprzęt - wszystko w niskich cenach. Każdy tani warsztat gdzie niekoniecznie częstują kawą Ci je naprawi ale raczej sam naprawisz. Jak chcesz sam naprawiać to hamulce szczękowe też mają sens - nie trzeba ich odpowietrzać jak hydrauliki :D Są trochę jak moje pierwsze auto - Łada 1500 - była cały czas lekko rozp....na  - tu stuka, tam trzeszczy, tu dzwoni ale jeżdziła i 200 tkm przejechała. A jak poszło sprzęgło to i bez sprzęgła można było biegi zmieniać.  Szczerze mówiąc to wybierz sugerując się 1) wagą 2) wagą 3) ceną 4) wyglądem. Jesteś lekki więc 2-3 kg wagi roweru czy 200-300 g wagi kół odczujesz mocno. Cudów w tych cenach nie oczekuj. 

Na rowerach się nie znasz więc używek nawet z tego forum nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeś się napisał @wkg :o.

To jest suport z Maxima: https://thun.de/project/topaz-ibex/

A piasty: Shimano AHBM4050-AL Alivio

Co do wagi, Lazaro jest ciężki (14.8 kg, zastanawia mnie czemu tak dużo, toż to treki tyle ważą), Maxim to 13.8 a Kands 13.9.

14 minut temu, wkg napisał:

A jak poszło sprzęgło to i bez sprzęgła można było biegi zmieniać.

XD, chcę taki rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Kands Maestro 19" 2018 to dodam coś od siebie. Przy wzroście 180 cm i przekroku 80 cm (w tych samych butach co przymierzany rower) to górna rura już nieco ociera krocze - jest tak na styk, wręcz przydałoby się więcej luzu, myślę więc, że Pablo59 ma rację pisząc o min. 81 cm przekroku przy Kandsie Maestro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wkg napisał:

...  Szczerze mówiąc to wybierz sugerując się 1) wagą 2) wagą 3) ceną 4) wyglądem. Jesteś lekki więc 2-3 kg wagi roweru czy 200-300 g wagi kół odczujesz mocno. Cudów w tych cenach nie oczekuj.

Ja bym zmienił 1)odpowiedni rozmiar 2) waga...

Zakładając że od pierwszej strony wzrost i przekrok ci się nie zmienił, to na szybko przez tą listę:

Kellys, Unibike, Kross, Saveno - osprzętowo bardzo słabo, sam tourney z altusem, można sobie darować.

Indiana jest w miarę porządna. To właściwie jest Kross Evado w innym malowaniu i innej cenie. Zaoszczędzono na piastach i oponach. No i rozmiar 19 i brak informacji o geometrii (uważajmy na jaja!).

Maestro 2017 (tak samo jak Integral V3/Spartacus Cross 4.0 2017/8) - osprzętowo jest dobrze, ale stara rama Transrower, dość długa, średnio wygodna, powinien być rozmiar 17''.

Spartacus 4.0 2019 (tak samo jak Maestro 2018/9, Lazaro X-force) - osprzętowo jest dobrze, nowa rama Transrower, krótsza, pewnie wygodniejsza, ale ponieważ 19'' ma przekrok 79, to szukaj 17''.

Maksim, Orkan, Eries - moje faworyty. W tej cenie można tylko do drobiazgów się przyczepić. Tylko że to wszystko 19'' (a maxim 20'') i znów brak info o geometrii. Eries jest 17 na allegro, Rometu poniżej 19 nie bywa.

Reasumująć - wybierał bym z Spartacus 4.0 2019=Maestro 2018/9=Lazaro X-force, Maksim, Orkan, Eries - w zależności od uzyskania danych o przekroku i dostępności odpowiedniego rozmiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Thorax napisał:

Jeśli chodzi o Kands Maestro 19" 2018 to dodam coś od siebie. Przy wzroście 180 cm i przekroku 80 cm (w tych samych butach co przymierzany rower)

Mierzyłem się na boso, w butach będzie też coś koło 80 cm. Dzięki za radę :).

6 godzin temu, remover napisał:

Indiana jest w miarę porządna. To właściwie jest Kross Evado w innym malowaniu i innej cenie. Zaoszczędzono na piastach i oponach. No i rozmiar 19 i brak informacji o geometrii (uważajmy na jaja!).

Maestro 2017 (tak samo jak Integral V3/Spartacus Cross 4.0 2017/8) - osprzętowo jest dobrze, ale stara rama Transrower, dość długa, średnio wygodna, powinien być rozmiar 17''.

Spartacus 4.0 2019 (tak samo jak Maestro 2018/9, Lazaro X-force) - osprzętowo jest dobrze, nowa rama Transrower, krótsza, pewnie wygodniejsza, ale ponieważ 19'' ma przekrok 79, to szukaj 17''.

Maksim, Orkan, Eries - moje faworyty. W tej cenie można tylko do drobiazgów się przyczepić. Tylko że to wszystko 19'' (a maxim 20'') i znów brak info o geometrii. Eries jest 17 na allegro, Rometu poniżej 19 nie bywa.

Reasumująć - wybierał bym z Spartacus 4.0 2019=Maestro 2018/9=Lazaro X-force, Maksim, Orkan, Eries - w zależności od uzyskania danych o przekroku i dostępności odpowiedniego rozmiaru.

Coraz bardziej skłaniam się w kierunku Maxima. Ładnie wygląda osprzętowo, sam wygląd również mi się podoba, a największy plus to możliwość przymierzenia na miejscu u mnie w Wawie. Mają też rozmiar 18", który powinien na mnie pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wkg napisał:

Obstawiam, że będzie za mały, ciekaw jestem co napiszesz jak się przymierzysz : )

No na 175 cm wzrostu też mi przychodzi do glowy raczej 19". Ale kolega ma przekrok 77. Zresztą czy dobrze zmierzony? Bo ja bym się spodziewal co najmniej 80, a nawet 83. PETNOLD, masz jakieś krótsze nogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak się dziwnie wcześniej musiałem mierzyć... Teraz się zmierzyłem i wyszło jakieś 80-81 cm. Rano będzie więcej, jak wiadomo - w dzień się kurczymy. Plus buty... No wydaje mi się, że jednak u mnie trzeba brać rower pod jakieś 83 cm przekroku xP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...