Skocz do zawartości

[Hamulec Tylny Tarczowy] Blokowanie/hamowanie koła


misqu93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z tylnym hamulcem tarczowym do roweru Carrera Subway Two.

Problem polega na tym że te dwa "klocki" strasznie zatrzymują mi koło, próbowałem to lekko "rozepchać" ale niestety nic to nie dało, w sumie rower dość długo stał na dworze i trochę złapała go rdza, wiec zastanawiam się nad wymianą na nowe części, i dlatego proszę was o poradę co z tym zrobić, czy lepiej wymienić na nowe, czy zawieść do mechanika rowerowego i poprosić o przeczyszczenie i naprawę, a jeśli już nowe części to prosił bym was o pomoc z doborem,(oryginały lub dobrej jakości zamienniki) niestety kompletnie sie na tym nie znam.

 

IMG_20190513_185934.jpg

IMG_20190513_190022.jpg

IMG-20190513-WA0000.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to zadaniem tych klocków jest właśnie zatrzymywania koła.

Po drugie, nie wiem jak Ty masz założone to koło, ale na pierwszym zdjęciu to coś "nieteges" , klocki powinny pracować raczej na tarczy hamulcowej, a nie na kasecie.

Po trzecie - solidne czyszczenie i serwis to by się tam przydał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa konstrukcja, a łańcuch założyłeś na tarczę hamulcową? Jeśli próbowałeś w ten sposób poskładać rower to najlepszym rozwiązaniem dla ciebie będzie oddanie go do serwisu. Przynajmniej będziesz miał pewność, że wszystko jest dobrze złożone i nie zabijesz się gdzieś wpadając pod auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lewocz leoms wkg : To koło założyłem tak, tylko dla tego że już straciłem cierpliwość do czyszczenia i naprawiania tego roweru a po za tym czas mnie gonił, ale ciesze sie że zauważyliście, niestety nie jest to ani żart, ani ciekawa konstrukcja :)
Oczywiście również was przepraszam za ten "błąd" na pierwszym zdjęciu.
I wielkie podziękowania za wszystkie rady, w sumie bałem się że będę musiał inwestować w nowe klocki do tarczy czy w ogóle cały tylny hamulec.

 

Pozdrawiam.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież praktycznie na pewno jest to trup. Klocki wyglądają na zalane, czyli są bezużyteczne.

Hamulce w rowerze, podobnie jak w samochodzie, to jedna z istotniejszych rzeczy. Nie oszczędzaj na tym, bo kiedyś zrobisz krzywdę sobie lub komuś.

Co to za hamulec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abdesign - wydaje mi się że to shimano, ale nie jestem pewny, po za wielkim i napisem z 2 strony 160R nie ma nic więcej.
skom25 - może i trup, ale tylko hamulce, reszta jest w bardzo dobrym stanie, a rower niestety wygląda jak wygląda bo chyba wszyscy znamy Angielską pogodę, wiec ciężko tu utrzymać rower bez rdzy, nawet narzuta czasami niewiele daje.
 

Jeśli chodzi o wymianę to jakie polecacie hamulce (dobre i w miarę tanie), ja się niestety nie znam i nie wiem nawet jak odpowiednio je dobrać.

IMG_20190513_190028.jpg

IMG_20190513_190036.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

key differences between Carrera Subway 1 and Subway 2 is in the specification of component parts, which can be summed up as gears and brakes, with Tektro Aries mechanical disc brakes and 8speed (24 gears) Shimano Torney fitted to Subway 1 (men’s and women’s) while the Subway 2 gets Clark M2 hydraulic disc brakes and 9speed Shimano Altus (27gears).
Read more at https://www.cyclingweekly.com/reviews/hybrid-bikes/carrera-subway#m8mBK4vjFIK110JJ.99

https://www.amazon.co.uk/Clarks-Front-Hydraulic-Hybrid-Rotors/dp/B00XNJPWRG

Ale pewnie każde Shimano podejdą ... 

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...