Skocz do zawartości

[Pancerze] Hamulcowe


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, SoloTM napisał:

Wszędzie gdzie wejdzie pancerz z końcówką to wkładasz końcówki.

Na moje oko ani do zacisków BR-M415 czy BB7, ani do klamkomanetek końcówka na pancerzu nie wejdzie, bo jednak dodaje średnicy, ale przyznam że nie próbowałem, choś ostatnio pancerze robił serwis (przy okazji jakiejś przekładki). Tylną linkę też mam niedzieloną, pancerz po całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy linka i pancerz hamulca Shimano ULTEGRA (np. BC-R680P) a więc do szosy, które to Ultegra mają dobrą opinię wśród użytkowników, będzie pasowała do klamkomanetek MTB Shimano (Alivio ST-M430)?

Głównie chodzi o ten "grzybek" na końcu linki.

eccbe2084f99b0c05f0c18545780

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, skom25 napisał:

Tak. Są tutaj zwolennicy mechanicznych tarczowych, ale ja uważam że lepiej kupić hydrauliczne. Zalet jest wiele i znacznie przewyższają potencjalne problemy.

No właśnie, tym bardziej, że cenowo różnice pomiędzy dobrymi mechanikami - jeżeli do ceny zacisków doliczyć markowe linki i pancerze - a hydraulikami, gdzie w zalanym komplecie masz wszystko, zacierają się.

Chorowałem na TRP Spyke MTN, zawsze do czasu wzięcia do ręki kalkulatora :icon_redface:. A wczoraj gdyby, nie ten krótki pancerz, już bym zamontował kupione Avid BB7 :verymad:.

AVID BB5 BB7 MTN Mechanical Brakes Disc Brake Calipers Front Rear MTB Road Bike

Po przespaniu się z tematem zamówiłem więc hydrauliki (oczywiście kierując się Twoim wpisem :yes:), mam nadzieję, że za miesiąc dojdą:

Shimano SLX M7000 Brake set ICE Tech front and rear for mtb bike bicycle parts

Od dawna szukałem konkretnej długości przewodów w zestawie hydraulików, przód 800 mm i tył 1450-1500 mm, co bardzo ogranicza wybór tańszych ofert.

Wahałem się nad rodzajem klocków, ale że jeżdżę głównie w mieście i do tego cały rok w tym przy ujemnych temperaturach (ile tam ich ostatnimi laty jest), a nie po górach w lecie, wziąłem jednak z klockami żywicznymi, bo metaliki raczej przewagi przy okazyjnym nagłym hamowaniu gdy jakieś auto wyjedzie z boku nie dadzą, a aluminiowy radiator nie pozwoliłby się zagrzać klockom przy mrozie. Zresztą klocki można zmienić jakby co, a tarcze mam i tak do żywicznych.

Niestety przy wymianie mechaniki na hydraulikę czeka mnie zmiana obecnych klamkomanetek na osobne manetki, ale pojawiły się oferty na niedrogie Alivio 3x9 w sam raz dla mnie (lubię nie tylko telewizorki, ale i cyferki, których jak dla mnie brakuje w Deore):

New Shimano Alivio M4000 Rapid Fire Plus 3x9Speed Shifters Set W/ Cable

(podałem linki do akucji, bo to korzystne ceny gdyby akurat ktoś potrzebował, a Avidy BB7 przyszły i na oko 100% oryginały, z czym też bywa różnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 29.06.2019 o 15:07, R10 napisał:

Po przespaniu się z tematem zamówiłem więc hydrauliki (oczywiście kierując się Twoim wpisem :yes:), mam nadzieję, że za miesiąc dojdą:

Shimano SLX M7000 Brake set ICE Tech front and rear for mtb bike bicycle parts

UWAGA! Ten link do aukcji SLX M7000 który podałem powyżej to niestety do sprzedawcy-oszusta, w ostatnich dniach pojawiła się lawina negatywnych komentarzy o niedostarczonyych towarach:

Karta opinii użytkownika ming...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 10.07.2019 o 10:27, R10 napisał:

Ten link do aukcji SLX M7000 który podałem powyżej to niestety do sprzedawcy-oszusta

Uff, dzięki ochronie kupujących eBay/PayPal udało mi się odzyskać (jak widać trwało to ponad miesiąc) zapłacone za niewysłane części pieniądze, ostatnio chyba już ze trzy razy trafiłem na sprzedawców części rowerowych - oszustów z Azji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...