Skocz do zawartości

[mostek] Szukam mostka 60 lub 70mm 12 stopni


oalan1

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba muszę nad tym narzędziem dłużej posiedzieć i lepiej je wykorzystać, aczkolwiek myślę że 20 lub 30mm na mostku to jest dosyć spora różnica, przecież do zera go nie skrócę. Mimo wszystko jestem zbyt wyciągnięty na tym rowerze.

Jest też taki problem że w zimie planuję kupić Scotta scale 930 i oni mają ramy 18.5 oraz 20.5  i jak 19 by mi jeszcze pasowała to jednak 20.5 dalej może być trochę za duże, a bardzo mi się ten rower podoba. Mój wzrost 190, nogi raczej długie. I według tabeli nie łapię się już na rozmiar L a w XL jestem w 1/3 więc znowu mogą być problemy.

rozmiary scott.jpg

A to jest chyba najlepszy rower za tą cenę na rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnięty czy pochylony?

Najlepiej by było gdybyś wrzucił zdjęcie od boku jak siedzisz na rowerze. Wtedy można +/- ocenić pozycję i czy rzeczywiście to pomoże.

20 mm powinno już zrobić różnicę, ale ma to wpływ na zachowanie roweru. Jak wsadzisz powiedzmy 60 mm, czyli 30 mm mniej niż aktualnie, to może się okazać że będziesz podrywał koło na sporej części podjazdów, bo przód nie będzie obciążony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś coś kiedykolwiek nie rozmyślając nad tematem wieki i nie angażując w to setki tabel, wyliczeń i opinii ?

Przypomina mi się, jak facet chodził po sklepach szukając TV. A to narzekał, że nie ma pilota ten TV, a ten taki za duży obudową, a ten nie ten kolor obudowy. Po szerokich konsultacjach powędrował w końcu do sklepu w którym jako tako jeszcze sprzedawcy z nim chcieli rozmawiać. Poszedł, zatwierdził, że chce kupić w końcu wybrany Sony Trinitron 21", a sprzedawca na to, że od dawna już w ofercie mają 24" i tylko LCD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mostkami to jest tak, że istnieje szansa że zanim trafisz, to być może będziesz musiał kilka spróbować.

Ja w Twoim przypadku boję się czego innego, faktu że Twoje plecy są lekko "popsute". Zmiana mostka może pomóc na chwilę, a potem ból pojawi się ponownie, ale to takie wróżenie z fusów.

Myślałeś nad ćwiczeniami na rozciąganie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, oalan1 napisał:

No na bank są lekko popsute, ale to nie znaczy, że po 30 km mają mnie 2 dni plecy boleć. Na mniejszych ramach nie bolą i próbuję w takim razie jakoś to nadgonić chociaż tym mostkiem czy siodłem.

Wiesz na co wpadłem. Odczuwałem czasami dziwne drętwienie w lewej ręce. Sporadycznie, ale występowało np. na trasę 50-60 km jakie robię z reguły na MTB ( spokojne, pagórki, zjazdy, po szutrach i leśnych drogach zrywkowych ) 2-3 razy przez chwilę. Teraz do mnie dotarło, jak opisujesz swoje poszukiwania, że już tego nie odczuwam. A jedyne co zmieniłem to gripy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie wiem czy kolega już znalazł mostek, ale w takim przypadku jak ten proponuję sprawdzić mostek Specialized Multistem. 75mm 12st (z możliwością zmiany kąta nachylenia tulejkami). Jeżeli obecny ma 90mm, zmiana na 75 będzie wyraźna. Powiem więcej, warto sprawdzić niższe ustawienie,, a ten od Speca daje sporo wariantów :)

https://gilickibike.pl/mostki/212-MOSTEK-SPECIALIZED-COMP-MULTI-31-8X75MM-12D-BLACK-10304.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...