Skocz do zawartości

[Bagażnik/Sakwa] Ok. 200 zł na wycieczki


Szogun123

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Planuję zakup torby na bagażnik / bagażnika. Ma służyć głównie na przewożenie wody (dwie litrowe butelki lub coś podobnego) ew. jakaś koszulka, dętka, portfel, telefon. No i mam dylemat.. 

1. Kupić bagażnik (na szybkozamykacz koniecznie) i torbę Kross Roamer Trunk Bag

lub

2. Kupić zestaw Author LitePack 9 X7

Do pierwszego skłania mnie możliwość wymiany torby na inną jeżeli mi nie będzie odpowiadać.

Do drugiego skłania mnie prawdopodobnie większa stabilność przez sposób osadzenia torby, mniejsza masa i możliwość zamocowania oświetlenia. Martwi mnie jednak sam bagażnik, którego spawy wyglądają dosyć licho..

Oczekuję głównie stabilności i trwałości, no i żeby cena mnie nie zniszczyła. No i szybkozamykacz, koniecznie.

Czy ktoś z Was miał do czynienia z którymś modelem torby i mógłby podzielić się doświadczeniami? Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 3 lat mam zestaw:

https://www.topeak.com/global/en/products/mtb-beamracks/136-mtx-beamrack-(e-type) i https://www.topeak.com/global/en/products/rear-rack-bags/859-mtx-trunkbag-ex Przez długi czas używałem codziennie, teraz sporadycznie bo nie jeżdżę na rowerze do pracy. Po tym okresie torba i bagażnik nadal wyglądają bardzo dobrze, nic się nie popruło, rozeszło itp. Zamek działa, nie zacina się. Bagażnik trzyma się rewelacyjnie, nie lata na boki, nie luzuje się. Jedyna wada to cena, ale płacisz raz i masz spokój na długie lata. Czasami można kupić używane torby na OLX czy Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm wybierając opcję Author LitePack 9 X7, faktycznie stabilność może być problemem. Jeśli myślisz o częstych wypadach, lepiej zainwestować w bagażnik. Masz wtedy duży wachlarz jeśli chodzi o torby (różne rozmiary, ilość itp). Z czasem możesz sobie wymienić torbę, a bagażnik zostaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta torba Author z tym niby bagażnikiem to dobra na kanapki do pracy ale nie na dłuższe wycieczki , będzie się to kolebotać na wszystkie strony. Kup normalny bagażnik alu i będziesz miał dużo większy wybór sakw i będzie to stabilne. Sam posiadam sakwy dwustronne kilka lat polskiej produkcji i poza tym że trochę wyblakł kolor są jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy normalny bagażnik? Chcę bagażnik na sztycę bo chcę móc go łatwo odpiąć (dlatego szybkozamykacz) bo korzystam z roweru na różne sposoby. Nie mam technicznej możliwości zamocowania bagażnika do ramy, nie mam nawet otworów.. Możesz w takim razie polecić jakiś bagażnik i torbę? Co sądzisz o tej Krossa co napisałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

73,59 zł 21%OFF | Roswheel 131414 131372 rower jazda na rowerze rower do przechowywania torba ogon z tyłu siodełko torba paczka sakwa worek 8L 10L https://s.click.aliexpress.com/e/by9wz3yU

Jeśli masz jak zamocować.  To polecam.  Mam od 2 tyg jest extra . Wcześniej miałem mniejszą mieścił się tylko tel 2 batony portfel chusteczki.

Ta jest zwijana - jak mniej do schowania.  A wchodzi sporo. Wodę w bidonie lub butelce do koszyczka po co tyle targac .woda ciężka.  Sklepy co kawałek są więc bez sensu. Ja tak jeżdżę 100 do 150 km. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że:

1. ok. 200 zł

2. na wodę (czasem w niedzielę gdzie jeżdżę nie ma sklepu przez 30km, a litrowa butelka mi nie wystarcza jak jest +35 stopni)

3. torba na bagażnik, bagażnik z szybkozamykaczem.

I tego oczekuję. Jakbym się zastanawiał nad torbą pod siodło to napisałbym, że torba podsiodłowa. Czy to tak ciężko zrozumieć? Starałem się napisać jak najbardziej konkretnie, ale mam wrażenie, że nie wszyscy rozumieją.. A co do samej firmy Roswheel to nie będę się wypowiadał bo nie chcę używać wulgaryzmów. Ale miałem już z tą firmą do czynienia niestety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem bagażnikowym, ale najdogodniej jest wystawić wodę z tego bagażnika,  tak aby wieźć możliwie najlżejszy pakunek.

Nie wiem co to za rama, ale są

uchwyty na 1,5 l. butelki pet Topeak,

uchwyty szyte z materiału na bidony Dekathlon w okolice mostek-kierownica,

patenty np Topeaka, czy triathlonowe na mocowanie dodatkowego  uchwytu na bidon na widelcu, kierownicy, sztycy siodła, pod ramą

każdy kilogram mniej w bagażniku na zacisk zmniejsza jego tendencje do obracania się co jakiś czas....

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamknięcia. Ze względu na to, że nie mogłem znaleźć żadnego odpowiadającego mi bagażnika na sztycę, zdecydowałem się zamówić adapter do tradycyjnego bagażnika i kupiłem Author ACR-25 a torbę KLS Space City (świetnie wykonana, porządne mocowania, pojemna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo estetycznie... Mam nadzieję że będziesz zadowolony bo to jest dużo pewniejsze rozwiązanie !!!!

Mała sugestia. Jeżeli pręty mocowania poziomego mogą dochodzić do bagażnika pod kątem  spróbuj  wszystko obniżyć . Im niżej będzie bagażnik tym będzie sztywniej...

Płaskownik uniwersalny, ten na dole z kilkoma otworkami,  jeśli się da to warto zejść niżej  ...

Bagażnik z tym skrzydełkami do tyłu  jest bardzo dobry bo dobrze podpiera np gumową sakwę  Crosso czy inną wielką na zakupy czy większe wyprawy... Dobry wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem go obniżyć ale niestety mocowanie hamulca tarczowego trochę utrudnia, a nie chcę żeby też był w dziwny sposób pochylony do tyłu. Póki co trzyma się mocno. Generalnie jestem zadowolony z zakupu. Torebka podsiodłowa Meridy mieści się jednocześnie z tą na bagażnik co mnie także cieszy. Jedyny problem w tym wypadku to umiejscowienie lampki.. znasz może jakąś dobrą lampkę do zamocowania w fabrycznych otworach bagażnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak zasilana ma być lampka. Jeśli masz np.klasyczną diodówkę catEye widziałem nawet adapter :) podaj ile mm jest między dziurkami.Mam ulubioną lampkę na.paluszki i na dynamo. Jak będę przy komputerze to wyszukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LINEO SPANNINGA, wersja na baterie. Ładnie świeci, paski świecą a nie punkty. Jeżeli zahaczy się o drzwi np klatki schodowej można ją otworzyć, warto skoczem jeszcze zakleić... ale miałem bagażnik o małym obrysie i lampka wystawała na boki!

Ogólnie jednak warto mieć dynamo i przód tył z podtrzymaniem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę późno, bo już masz kupioną, ale ja oparłem wszystko o podobny system jak chciałeś, tylko z firmy Sport Arsenal / całość/.

20190502-130203-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję lampki wyłącznie na baterie. Żadnego dynamo ani nic takiego. Idealna byłaby mała, mocno świecąca, bez bajerów :) wrzucam zdjęcie z rozstawem otworów.

Jeśli chodzi o stabilność, w teren nie wjeżdżałem ale na asfalcie jest super, nie mam się czego czepić. Bagażnik się trzyma, torba też. Jak załaduję więcej i pojadę trochę w teren to napiszę.

A jak ten zestaw Sport Arsenal daje radę? Bagażnik nie obraca się na boki?

 

 

61394453_833423800359979_8067765516262965248_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W uchwyt podobny jak Ty masz z tylu dalem odblask, lampke zaczepiam jak potrzebuje osobno.

Torba posiada rzepy boczne trzymajace bagaznika, sama torba jest podklejona przeze mnie specjalna pianka, ktora w bardzo duzy sposob zwieksza tarcie. U gory torby jest dodatkowy rzep, ktory moge chwycic za sztyce pod siodelkiem czy za same jego prety.

Wiadomo, ze co sie wyjmie z torby to trzeba kompensowac paskami, aby nie bylo jakiegos bujania przy dynamicznej jezdzie. Ogolnie jestem zadowolony, potrzebuje to wyciagam komin, potrzebuje to jest dosc mala.

https://www.mikesport.pl/sport-arsenal-lrc-450-sakwa-na-baganik.html?gclid=Cj0KCQjwrJ7nBRD5ARIsAATMxssw5BL8TjvOJ-TtMce_61Qj7MoyGSjiijTBDhQf2h7twBzfxxTRTRAaAna7EALw_wcB

Jeden rzep widac na zdjeciu, drugi dolozylem do gornego uchwytu, ktorego slabo wiadac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...