Skocz do zawartości

[Rower] Kona - Uszkodzona rama i egzekucja gwarancji wieczystej.


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, opisuje swoje zdanie w danym temacie, tak jak i wy to Robicie. Macie o to do mnie pretensje, a nawet więcej bo personalnie to wy do mnie wycieczki robicie.

O co wam chodzi ? Z czym macie problem - jest PW, Zapraszam jeśli macie coś do powiedzenia personalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba dzisiaj u wszystkich pada, nie mogą jeździć i wyładowują swoje flustracje ...;)

Zapiszmy sobie wszyscy w dzienniczkach nienawiści nicki oponentów z forum  i przy najbliższym spotkaniu lejmy się po pyskach :D

 

@Janu_sz  niestety, ale chyba nie tylko ja mam wrażenie (tylko tego nie komentowałem do tej pory, ale widziałem że gdzieniegdzie pojawiały się takie opinie) , że po prostu w większości swoich wypowiedzi wprost się do wszystkich 'przy.....dalasz' właśnie personalnie, może o to im chodzi? :ermm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RafalxM napisał:

@Janu_sz  niestety, ale chyba nie tylko ja mam wrażenie (tylko tego nie komentowałem do tej pory, ale widziałem że gdzieniegdzie pojawiały się takie opinie) , że po prostu w większości swoich wypowiedzi wprost się do wszystkich 'przy.....dalasz' właśnie personalnie, może o to im chodzi? :ermm:

Nie to było moim zamiarem, ze słów pisanych nie poznasz. Dostosuje się i jeśli tak to było odbierane zmienię swój sposób wyrażania opinii. Sry za nie na temat i Dzięki za uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Sabarolus napisał:

załatwić sobie ramę taniej

To nawet nie o to chodzi że ja chcę wymusić ramę czy uzyskać za nią minimalną cenę bo mi się coś należy tylko dlatego że jestem klientem i kupiłem w Konie dwa rowery. Chodzi tylko i wyłącznie o to co mi zaproponowali i jak to określili w stosunku do tego co oferują na rynku.

@cervandes Twój wywód o Authorze ma się nijak do opisywanej tu historii, zupełnie inne okoliczności przyrody.

@wkg Obawiam się że w garażu zagości jednak Merida, mam do wyboru dwa modele, Big Seven 900 albo Big Seven 1500. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to nie sądzę aby warto było sugerować się ceną na wyspach w stosunku do naszego kraju. Różnice cenowe niestety są i może to być zwykła polityka producenta albo inne uwarunkowania sprzedaży. Np to gdzie te ramy z Chin do Europy przypływają może mieć znaczenie. Wszak logistyka kosztuje, prawda ?

Jeśli Kona ma takie ceny dla innych w Polsce to w zasadzie nie powinna sprzedać Ci taniej bo niby czemu ? Tobie sprzeda taniej, napiszesz o tym na forum i później każdy kupujący będzie płakał o niższe ceny. Z mojego biznesowego doświadczenia wynika, że na takim czymś producent czy dystrybutor może tylko stracić.

Ale życzę powodzenia. Może się uda :) Może wypuszczą dżina z butelki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Odys Może tak być jak piszesz, natomiast przyjąłbym to bez problemu gdyby nie wyskoczyli z tekstem że to taka super cena tylko dla mnie. Jakby powiedzieli że mają ofertę za 1300 i tyle to bym ją przeanalizował i wziął albo nie. 

Producent zwykle traci najwięcej jak zaczyna kombinować. Chyba że tutaj dystrybutor dołożył coś od siebie, dlatego przekaz był jaki był, tego na razie nie wiem.

@wkg Celuję w 20". Dziś sprawdzałem 18,5 i jest lekko za mała. 20 powinna być w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolejnej rozmowie z dystrybutorem i kilku mailach do Kona Europe okazało się, że Kona może spokojnie dać cenę którą oferują na te ramę w UK oraz że nie potrzebują mojej starej ramy i nie jest to warunek konieczny. Finalnie zdecydowałem że będzie nowa rama Kony, za cenę odpowiadającą cenie w UK, zamówienie już poszło i czekam na sprzęt. Ktoś może powiedzieć że to stówka czy dwie uzysku dla klienta, mi zaś nie chodziło o kasę tylko zgodność 'zeznań' na linii dystrybutor-producent i szafowanie terminem 'super oferta specjalna'. Jak dla mnie to nie była żadna oferta specjalna, tylko zwyczajnie wyceniona 2-letnia modelowo rama, która siłą rzeczy nie może obecnie kosztować tyle ile kosztowała na wyjściu dwa lata temu. Miałem więc do wyboru zostać przy geometrii którą znam i lubię, albo iść w coś nowego w tej samej albo lekko niższej cenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...