Skocz do zawartości

[Trek procaliber] nowy rower, - trefna rama lakier ?


MarTB12

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie na wstępie dodam ze jest to mój pierwszy post na forum .

Niecałe 3 tyg temu stałem się szczęśliwym posiadaczem Procalibra 9.7. 

Wiadomo jak to nowa rzecz człowiek nadmiernie dba uważa itd. 

Rowerem zrobiłem właśnie w okolicach 300-350km. Zauważyłem coś co mnie lekko niepokoi ( i z tym związane moje pytanie)

Pod linkami w miejscu styku linek z ramą zauważyłem nieduże chociaż dosyć głębokie przetarcia lakieru.

Wiadomo częsta przypadłość w rowerach są na tyle głebokie ze widac kolor czarny czyli prawdopodobnie materiał ramy - carbon. Jednak  trochę  mnie to zaniepokoiło zwłaszcza, że rower jest praktycznie nowy nie przeszedl nawet pierwszego przeglądu. 

Zastanawiam się nad reklamacją , nie ukrywam że obawiam się na ile nie bedzie sie to mocno powiększać w przyszłości - przerodzi w poważny defekt.

 

Jak to ocenić zle montowanie w serwisie, urok materiału, jest sens to reklamować?

Z oceny mojego kolegi z serwisu wynikło, że linki zostały zbyt mocno przypięte i to powoduje mocne tarcie.

Dzieki za kazda odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kupionego w styczniu br. czerwonego Procalibra 9.6 (model 2018), przebieg nieco ponad 1000 km, przetarcia w miejscach sporadycznego styku linek z ramą oczywiście również u mnie widoczne.

Natomiast co ciekawsze, od nowości mam ubytki lakieru w miejscu mocowania zacisku tylnego hamulca (załączam fot.). Trek zaoferował naprawę lakieru - niestety konieczna wysyłka do Holandii przez dealera, czas ok. 6 tygodni - odpuściłem sobie..

1.jpg

3.jpg

Edytowane przez antioedipus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trek ogólnie schodzi na psy. U mnie w nowym Procalibrze 9,7 miałem poobdzieraną w górnej części główkę ramy i podobne uszkodzenia na mocowaniu zacisku jak kolega powyżej. Do tego znaczek na przedniej części główki ramy był przyklejony krzywo :D Jakość i grubość lakieru na poziomie szkolnej akwareli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to staje się chyba normą i u innych.
W moim "nowym" Scale'u lakier też jest tragiczny. Można powiedzieć, że rysuje się od patrzenia. A jak pojawi się jakiś odprysk, to nie ma, że bezbarwny - od razu do gołego karbonu...

Pytanie tylko, czy chcą w ten sposób odchudzić ramę o te parę gramów, czy po prostu zaoszczędzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro już narzekamy, to Procaliber mojej żony, w okresie 6 miesięcy, na dystansie 1000km, był 4 razy naprawiany w ramach gwarancji. 2 razy tylna piasta, dwa razy korba. Oczywiście wszystko elegancko załatwione, Trek wywiązuje się z gwarancji wzorcowo, ale ten rower więcej przestał w serwisie, niż jeździł. Niesmak pozostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udalo mi sie oddac rower na polerowanie, ale faktycznie lakier jest tragiczny. Zrobilem male porownanie miedzy lakierem juz dosyc starego treka z 2009 roku , roznica miedzy jakoscia jest kolosalna, jestem zdenerwowany to jest jakas patologia zeby rower byl tak slabo wykonczony gdzie tak naprawde dopiero wyjechał z salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent kombinuje jak może. Wbrew pozorom, może zaoszczędzić trochę gramów kładąc cieńsza powłokę, jeżeli jeszcze dokona tego tego nowym ekologicznymi lakierami to tak to wygląda. 

Polerowanie nic nie da, a wręcz pogorszy temat, bo lakier od tego się twardszy nie zrobi, a żeby zdjąć rysy będą musieli Ci zeszlifować lakier bezbarwny, którego warstwa zrobi się jeszcze cieńsza. Rozwiazaniem trwałym byliby jedynie oddanie ramy do dobrej lakierni, aby położyli wysokiej jakości klar. Bez tego za jakis czas problem powróci, a polerować w nieskończoność nie można. 

Pod względem trwałości powłoki najlepsze są anodowane ramy z aluminium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...