Skocz do zawartości

[Amortyzator na 27.5] wieksze, lub mniejsze koło do 300zł?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,muszę wymienić amortyzator na koło 27.5. Problem właśnie w tym jest - amortyzatory na ten rozmiar są drogie. Chciałbym się dowiedziec jaki polecacie amortyzator ,który mógłby się zmieścić (26) ,lub może jakiś na 28 lub 29. Można tak robić? Zmiana w geometrii mi aż tak Bardzo nie powinna przeszkadzać. Może jakiś tani 27.5? Dodam ,że jestem lekki (waże 60kg) i jeżdże w fr ,dirt. Skok najlepiej 100mm (im więcej tym lepiej). Cena to prosiłbym max 300 zł.

Co o tym myslicie i co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Diaament napisał:

jeżdże w fr ,dirt

Słabo mi się robi jak to widzę.

Za 300 zł nic sensownego nie kupisz. Jeżeli uprawiasz Dirt i Freeride, to powinieś wiedzieć że sensownym amortyzator to koszt powyżej 1000 zł.

Nie podałeś też informacji jakie masz hamulce i rodzaj rury sterowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli uzywane ,i jezdze bardziej 4fun. Nie zależy mi na jakimś super sprzecie za nie wiadomo ile ,i nie chce tez na to wydawać tyle kasy ,byle fajnie dzialalo. Nie robię żadnych hop kilka metrów ni nic. Hamulec tarczowy ,stery są 1-1/8" ,nie dotarlem do tego jaki to rodzaj ,ale rama to specialized pitch sport 650b xs ,nie pamiętam który rok ,ale w tej wersji rower był żółto-niebieski lub czarno-biały - zaleznie od wariantu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile specyfikacja nie kłamie, a ciężko powiedzieć bo nie podałeś roku, to istnieje szansa że masz tam amortyzator o skoku 80 mm. Tego się trzymaj i nie kombinuj z inną wielkością koła.

Utarło się że bez można zmienić skok amortyzatora o nie więcej niż 20 mm. Więc jeżeli aktualnie masz 80 mm, to nie wsadzaj nic więcej niż 100 mm, chociaż mimo wszystko ja bym się trzymał specyfikacji fabrycznej. 

Do 300 zł także nie kupisz sensownej używki.

Teraz, Diaament napisał:

Nie robię żadnych hop kilka metrów ni nic.

Dirt:

redhill-extreme-jump.jpg

Freeride:

Trek_MTB_athlete_1445-e1488819961868.jpg

Naprawdę polecam poczytać zanim zacznie się mówić, że uprawia się Dirt czy Freeride. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie nie ma nawet takich tras ,chodzi mi bardziej o jakies male hopy ,dropy w lesie ,takie szybsze trasy itp ,okreslilem to dirt bo mtb mi się bardziej kojarzy z takim street ,stunt itp ,a ja raczej po lasach jezdze

To podpowie mi ktoś? Podobno mozna wrzucac amortyzatory np do 29 na koło 27.5 itp.  Sprawdzilem te epicony itd ale troche ponad budżet. Mi wystarczy jakis tani sprezynowo olejowy (i tu uwaga bo nie jestem przekonany w jakich cenach się wahaja ja widzialem necie jakies po kilka stow) ,pytanie jaki ,żeby używany kosztował do 3stow :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Diaament napisał:

mtb mi się bardziej kojarzy z takim street ,stunt itp ,a ja raczej po lasach jezdze

A wiesz od czego jest skrót MTB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy amortyzator za 300 zł to będzie atrapa. Absolutne minimum to podstawowy widelec powietrzny (Raidon, od biedy XCR Air).

Pitch Sport to nie jest rower do zabaw z grawitacją, nawet na początek, tylko do spokojnej jazdy rekreacyjnej. Jak będziesz na nim latał, to prędzej czy później go rozwalisz. W najgorszym wypadku rama złamie się pod tobą i będziesz miał poważny wypadek.

Te 300 zł odłóż i zacznij zbierać na używany rower do dirtu lub coś na ramie Dartmoor Hornet/Primal, NS Bikes Surge/Core/Bitch. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie są to 27.5

W dniu 10.05.2019 o 08:01, skom25 napisał:

A wiesz od czego jest skrót MTB?

Uznam to za pytanie retoryczne ,napisałem tez "kojarzy"

W dniu 10.05.2019 o 10:02, Galvatron napisał:

Te 300 zł odłóż i zacznij zbierać na używany rower do dirtu lub coś na ramie Dartmoor Hornet/Primal, NS Bikes Surge/Core/Bitch. 

Za ile dam rade kupić cos w tym stylu? Amortyzator powietrzny rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2019 o 20:22, Diaament napisał:

amortyzatory na ten rozmiar są drogie

Właśnie na ten rozmiar są przeważnie tańsze niż na modniejszy rozmiar 29 cali.

W tej cenie możesz kupić jedynie Suntoura model podstawowy który nie nadaje się do wygłupów. XcM , Xcr,

W dniu 9.05.2019 o 20:22, Diaament napisał:

jestem lekki (waże 60kg)

Wszystkie amortyzatory sprężynowe , mają sprężyny nastawione na wagę przeciętnego KOwalskiego czyli ok 80 kg. -+10kg.

 

W dniu 9.05.2019 o 20:22, Diaament napisał:

Cena to prosiłbym max 300 zł

 Oczywiście jeśli brak kasy to możesz kupić takiego XCM i dbać o niego, wtedy od biedy ileś tam posłuży,

https://activia.sgl.pl/cena/amortyzatory/xcm/275-cali_amortyzator-xcm-275-dysk-ahead-czarny-poysk-2019/2050

 Ale do wygłupów , to niestety amortyzatory są drogie, droższe niż 20 letnie auto na chodzie....

np. https://activia.sgl.pl/cena/amortyzatory/aion/275-cali_amortyzator-aion-rc-275-15qlc-czarny-poysk-2019/1117

   a taki to profesjonalny już...

https://activia.sgl.pl/cena/amortyzatory/durolux/275-cali_amortyzator-durolux-r2c2-pcs-275-biay-taper-2019/1359

Najtańszy powietrzny, który byś mógł ustawić pod siebie, ale katowania może nie wytrzymać to:

https://activia.sgl.pl/cena/amortyzatory/xcr/275-cali_amortyzator-suntour-xcr-rlr-275-air-czarny-poysk-taper-2019/414

 I celowo wybraliśmy tylko markę Suntour, ponieważ to najtańsza marka, która robi jako takie amortyzatory, i ma serwis/części w Polsce.

\ jak coś zepsujesz będziesz mógł go naprawić.

 

Oczywiście mówimy o nowych amortyzatorach,  czegoś takiego jak ZOOM nie kupuj, szkoda kasy.

MOżna też pokusić się o używkę RockShox , np. Recon, ale to już bliżej 500 zł , za 300 zł raczej nie znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz profil na FB to tam znajdziesz sporo giełd ze sprzętem rowerowym. Szukaj po serwisach aukcyjnych giełdach i jak znajdziesz coś co Ci będzie odpowiadało wklej link.  Zawsze ktoś coś napisze, choć niekoniecznie merytorycznego i sensownego. Na tanim sprzęcie też da się jeździć, powiem więcej, nawet możesz mieć z tego przyjemność. Kolejna sprawa to przeznaczenie sprzętu. Jak chcesz jeździć rekreacyjnie i skakać z krawężników to chyba każdy sprzęt przeznaczony do szeroko rozumianego MTB powinien się nadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...