Skocz do zawartości

[2019] Shimano GRX


Dawwwid

Rekomendowane odpowiedzi

Okej,  pożeniłem wstępnie moją 105 i korbe grx 30/46

 

frx1.thumb.jpg.3f7e71c4ff4444649d4a30c2487fd953.jpggrx2.thumb.jpg.8dadb1a8f887608f6f0e7d852768e8a3.jpg

 

Suport accent bbx-ex1. Dałem go bez dystansów. Przerzutka przednia jest na styk. Przy ustawieniu gdzie mozemy wrzucić blat, po zdjeciu na młynek i dużej z tyłu łańcuch leciutko ociera o teflon na przerzutce. Na razie pojezdziłem tylko sekundke zeby wyregulowac z grubsza, więcej nie mam czasu. Jutro chciałem jakiś większy dystans zrobić i będę regulował w trakcie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, zrobiłem dziś 125km z asfaltami, bardzo kiepskimi asfaltami, szutrami i bardzo kiepskimi szutrami. Terenu zero, no może małą chwilę jak zajrzałem nad jezioro (jazda po piasku) więc małej prawie nie używałem. Przerzutka zmienia prawidłowo duża-mała.

Wszystko wygląda na to że działa. Mam problem teraz troche z tylna przerzutką. Na blacie z przodu, kłopotliwe jest wyregulowanie dwóch największych zębatek, nie wiem czy to wina przesuniętej ździebko linii łancucha czy moje braki umiejętności.

 

68791900_2836523589705436_1020502581924855808_n.thumb.jpg.eb9db62fcd214e7ac86ceb78dfe1989c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, sprawdzał ktoś czy można podmienić przednią tarczę 30 na tarczę 34/36 od 105?  

U mnie GT Grade dostał nowy napęd właśnie na GRX. Przerzutki świetna sprawa. Idealna praca. Tylna na nierównościach nawet bez sprzęgła świetnie trzyma łańcuch.

Wizualnie wg mnie też jest dobrze. 

 

 

 

1.jpg

2.JPG

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
17 godzin temu, jahoo84 napisał:

Pewnie chodzi o stabilność na wybojach , nie tłucze o rame po prostu :)

 

Dokładnie. Nawet bez sprzęgła daję radę w trudnych warunkach. Zmiana przełożeń też jest dużo sprawniejsza względem 105. Wkręcone badyle w tylną przerzutkę ulegają "przemieleniu" wcześniej hak albo przerzutka urwana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
W dniu 23.08.2019 o 17:46, MikeDozer napisał:

Okej,  pożeniłem wstępnie moją 105 i korbe grx 30/46

 

frx1.thumb.jpg.3f7e71c4ff4444649d4a30c2487fd953.jpggrx2.thumb.jpg.8dadb1a8f887608f6f0e7d852768e8a3.jpg

 

Suport accent bbx-ex1. Dałem go bez dystansów. Przerzutka przednia jest na styk. Przy ustawieniu gdzie mozemy wrzucić blat, po zdjeciu na młynek i dużej z tyłu łańcuch leciutko ociera o teflon na przerzutce. Na razie pojezdziłem tylko sekundke zeby wyregulowac z grubsza, więcej nie mam czasu. Jutro chciałem jakiś większy dystans zrobić i będę regulował w trakcie. 

 

hej, czy nadal jeździsz na takim zestawieniu  grx 30/46 i 105? zastanawiam się nad zmiana korby właśnie na  grx 30/46 ,resztę mam 105. Obawiam się trochę kompatybilności bo z opisu wynika że grx ma o2.5 mm szerszą linię łańcucha.... jak to u Ciebie działa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...