Skocz do zawartości

[2019] Shimano GRX


Dawwwid

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie od jakiegoś czasu zastanawiam się nad gravelem,już praktycznie byłem zdecydowany na zakup w tym sezonie,a tu zonk,nowa grupa stricte pod nie.

Jak tu żyć ?

Szkoda,że jeszcze nie ma wstępnych zapowiedzi gotowców od producentów,ale żeby to miało ręce i nogi,chyba trzeba przeczekać jeszcze do następnego sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam ten sam problem. Chciałem zamówić Giant Revolt 2020, ale on już jest sprzedawany w USA i dalej jest na osprzęcie szosowym... No chyba, że dodadzą też wersję GRX kiedy będzie dostępna, ale wątpię. Może inni producenci mają inny cykl produkcyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie jest mało informacji na temat tej grupy, chyba nie ma jeszcze żadnych testów ani porównań do 105 poza informacjami marketingowymi, ale jeśli dobrze pamiętam to w komentarzach na kanale youtube Shimano odpisali, że sprzęt wejdzie do sprzedaży w lipcu i stosuje ten sam ciąg linki co obecne grupy szosowe i można go używać z istniejącymi kasetami, więc wymiana samej przerzutki powinna być możliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś wie czy korba  GRX FC-RX600 46/30T zadziała ze zwykła przerzutką przednia 105ki? wyjechałem przednią zębatkę 48 w mojej praxis alba i z chęcią bym całość wymienił na to 46/30 ale przerzutka 105ki działa na razie ok. Niby korba 810 wymaga przedniej przerzutki GRX bo ma inna linie łancucha, o całe 2.5mm. Ale czy to cos zmienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak średnio. Nie wiem jaką mam tą 105, nie za bardzo mam doświadczenie jak poznać. Rower ten: https://www.evanscycles.com/pinnacle-arkose-3-2017-adventure-road-bike-EV275624

Dotychczas korba praxis M30 alba. Przrzutka downswing, obejma. 

Pojemnosc sie wydaje okej 16T. Duża zębatka 46. Pytanie czy ta linia łancucha coś zmienia, bo wg opisu shimano jest inna o 2.5mm od "szosowych".

 

To match the front derailleurs, GRX cranks share that 2.5mm wider chainline, meaning they likely won’t work optimally with existing setups if you were thinking of retro-fitting parts.

 

Pytanie czy w ogole czy tylko optymalnie. Bo kupiłbym korbę teraz a przerzutkę wymienił z czasem. Aktualnie miesci mi się opona 700x42c z zapasem (ponoc wejdzie 27.5x2.0)

Edytowane przez MikeDozer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ExtraThicc Mam teraz z tyłu GRX bo 105tka była mocno sfatygowana i padła. Wszystko działa ładnie aktualnie w konfiguracjiGRX+ kaseta CS-5800 11rz 11-32T, korba praxis alba z małą zębatką oryginalną i dużą od FSA 48T. Ciekawe jakby czy przy 46/30 moglbym wlozyc kasete z lżejszym biegiem (np 36T)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MikeDozer może źle to sformułowałem, chodziło mi o to, że przednie przerzutki oraz wszystkie korby GRX są przesunięte o te 2,5mm. Może jakimś sposobem te 2,5mm znajdą się w granicy regulacji przerzutki i wtedy konieczność jej wymiany odpadnie :P Bo tylna przerzutka to sumie Ultegra RX z nową nazwą.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2019 o 14:34, weteran napisał:

Czy ktoś już próbował "pożenić " korbę GRX 46/30 z inną przerzutką przednią ? Przednie GRX są tylko na hak ( wg katalogu Shimano nie ma w ogóle opcji z obejmą ) , więc doliczając koszt adaptera cena robi się kosmiczna.

U mnie śmiga z sorą i jest tak sobie. Działa, ale wymaga pomocy przy wrzucaniu i chwili przy zrzucaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestuje niebawem ze zwykłą 105tką bo na necie nie znalazłem żadnych informacji :( Niby korba GRX ma być dla szerszych opon (do 42), no ale przecież teraz mam zwykłą 105  z korbą praxis i opony 700x43c (i jeszcze miejsca jest...).

Nie rozumem tego. 

Edytowane przez MikeDozer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...