Skocz do zawartości

[Lang Team maraton] sektory i ustawienie


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Jeżeli taki temat już się pojawił, proszę o podpięcie, szukałem i nie znalazłem.

Piszę do Was z pytaniem o ustawienie w sektorach na Lang Team maraton, Kraków 11.05.2019. Pierwszy raz startuje w tak dużej imprezie i nie wiem jak to wygląda. Czy sami ustawiamy się do kolejki na zasadzie kto pierwszy ten lepszy czy dostajemy jakieś przydziały itp.? Wiadomo, że Ci z tyłu już na starcie mają 10 min straty, plus dodatkowo muszą wyprzedzać słabszych zawodników. 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak startujesz po raz pierwszy to ustawiasz się w ostatnim sektorze startowym [najlepiej sprawdzić przedstartem]. Nie masz 10 min straty ponieważ każdy sektor ma swój czas netto lub brutto.

 

Jak startowałeś już w innych maratonach i wiesz że możesz jechać z czołowych sektorów to można śmiało pisać do organizatora o "dziką kartę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, siejak1 napisał:

Jak startowałeś już w innych maratonach i wiesz że możesz jechać z czołowych sektorów to można śmiało pisać do organizatora o "dziką kartę".

Dzięki za odpowiedź. Zaliczyłem kilkanaście mniejszych wyścigów. W takim razie napiszę do nich. Dzięki za odpowiedź

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Spiesz się, nikt nie będzie rozpatrywał zgłoszenia do wyższego sektora w dniu czy przeddzień zawodów.

2. Przydają się linki do stravy, albo profili zawodnika z innych zawodów/imprez gdzie te lepsze wyniki są udokumentowane.

3. Nie masz żadnych strat wynikających z późniejszego startu - Nie wiem jak w Langu ale zazwyczaj masz czas indywidualny, nawet nie sektorowy. Twój chip "pika" na macie startowej - czas zaczyna biec, chip "pika" na macie końcowej - czas kończy biec i masz swój wynik. Możesz śmiało (będąc niezłym koniem) wygrać zawody Open będąc np na mecie 15-ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, abdesign napisał:

zazwyczaj masz czas indywidualny, nawet nie sektorowy. Twój chip "pika" na macie startowej - czas zaczyna biec, chip "pika" na macie końcowej - czas kończy biec i masz swój wynik

Ja się spotkałem z wariantem "pół na pół", czas startował dla całego sektora jednocześnie, a potem na mecie wynik był rejestrowany już indywidualnie dla każdego zawodnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

W różnych zawodach jest różnie, na BM w pierwszym sektorze liczy się czas startu całego sektora a dla pozostałych liczy się czas danego zawodnika.

Dziwna byłaby sytuacja gdzie po finiszu na kresce nie wiadomo kto wygrał, bo ten, który na mecie był drugi startował z końca sektora ;p

 

Dlatego przed każdym startem należy przeczytać regulamin, który zwykle rozwiewa wszystkie wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...