Skocz do zawartości

[piasty Bontrager] Przeróbka 12 mm do 10 mm


llemon

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Mam sobie kółka z roweru Treka. Piasty w specyfikacji opisane są jako:

 

"Bontrager ze stopu aluminium z uszczelnianymi łożyskami, 12 mm oś ze stopu aluminium, mocowanie centerlock"

 

Potrzebuję te piasty przerobić na szybkozamykacz. Czy ktoś z Was orientuje gdzie mogę znaleźć części do przeróbki? Strzelam, że są to piasty jakiejś znanej marki i brandowane przez Bontragera.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pomiarach ramy okazało się, że tylna piasta ma szerokość 142 mm, a stara rama przyjmie 135 mm. Ponawiam więc pytanie o części do piasty pozwalające mi przejść z 12x142 mm na 10x135 mm. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem (ale możliwe jest, że mało wiem), w części nowoczesnych piast wystarczy wymiana końcówek (tzw. endcaps) i ośki. Oczywiście te części są różne u różnych producentów. 

Rozwinę pytanie: czy podstawowy model piasty bontrager 142 x 12 mm da się skonwertować na 135 x 10 mm? Jeśli tak, to gdzie można kupić części do tej operacji. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa. to jezeli masz sciagane endcapy to co innego. Tu juz nie wymysle, wiec sie nie wtryniam.

Rozsadniej by jeszcze bylo, gdybys dal zdjecie, to wtedy nie byloby dziwnych stwierdzen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 7.04.2021 o 19:50, Bogusz21 napisał:

Witam, 
czy rozwiązałeś problem? Chce również wpakować tylne koło na piaście bontrager ze sztywną osią 142x12 do widełek 135 mm QR. Szukam na jakie endcapy wymienić, żeby to działało.
Pozdrawiam.

Hej, porzuciłem temat, więc nie jestem w stanie pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...