Skocz do zawartości

[hamulce] prośba o opinie.


Tomi97

Rekomendowane odpowiedzi

Za taką cenę wolałbym podstawowe Shimano, np BR-M396 lub bliźniaczy model. Na Tektro nie jeździłem, ale macałem. Sprawiają wrażenie badziewia z miękką klamką. Zresztą wydaje mi się, że przez tyle lat na forum jeszcze nie widziałem żeby ktoś polecał Tektro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy do jakiej jazdy te hample.

Jeśli tylko do jazdy dziennej/niedzielnej to tak jak @skom25 napisał - lepiej podstawowe shimano; Trektro też nie polecam. O ile v-brake robili dobre to hydrauliki średnio im wyszły.

Tu masz przykładowy link:

https://allegro.pl/oferta/hamulce-komplet-shimano-bl-m396-395-p-t-80-150-cm-8055169694

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj kolega, dobry kolega, jezdzacy duzo, bardzo duzo w stosunku do mnie emeryta ma nastepujace hample

- Code

-SLX

-395/396

-Hayes

-oraz wspomniane Tektro.

Tylko z tymi ostatnimi doszczetnie nic nie robi. Wymienia klocki i od nowosci lata. Wg niego slabsze niz SLX, ale lepsze nize 395. Teraz cofnijcie  sie do opisow cieknacych 395 co to niby szczaja jak tylko stoja. Nie wiem, u innego kumpla nic sie tez z nimi nie dzieje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie ja u siebie mam wszystkie z Ali, całą paletę od żywicznych, poprzez półmetaliki  i ceramiki od Bikein, nie wiem po co. Płacone grosze, bo po 5-8 zł komplet na koło. Sprawują się świetnie, ale tu myślałem o czym z PL, tylko jak płaciłem 5 zł to aż żal 30 zł dawać ;) Dzięki, przemyślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przemysl, bo SLX na tarczach 180 SLXa i klockach Koolstopa mnie nie wyrzucaja przez kiere, a najprostsze Shimano na elementarnych tarczach i tych klockach- tak.

Chyba, ze ktos woli "modulacje".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie dla mnie, ja jestem zadowolony z tego co mam w Avidach i M6000. Brat kupił rower i chcę mu poskładać pierdoły, które prędzej, czy później będzie musiał wymienić.

Bikein mnie zadowalają, śmiem twierdzić, że pracują lepiej niż KoolStopy, czy Jagwire czerwone, po prostu pytam, bo nie wiem, czy tak samo będzie na Tektro.

 

Dzięki

Edytowane przez Janu_sz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Akurat ten model tektro przeżyje jeden model shimano, kolejny kupiony w zamian, gdy tamten padnie, kolejny, kolejny, przyjdzie rok 2140 będzie zimna nuklearna a ten tektro nadal będzie działał, choć pewnie w miedzy czasie się zapowietrzy multum razy a i olej wypadało by zmienić tez nie raz ... 

Nie są to heble może o nie koniecznie wykwintnej kulturze pracy ... to powiedzmy taki 1.9tdi, ten 90 konny. Mała kultura, mała moc ale niezawodne w opór. A przy dobrych klockach i tarczach mocy ma wystarczająco by sprawnie i szybko hamować, choć nie zrobi się tego pewnie jednym palcem.

Najlepsze co można zrobić to w sumie wsadzić klamkę shimano z servo, np jakąś tam 501 czy może i są niższe teraz i ten zacisk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako wyznawca Shimano zawsze miałem rower obwieszony szpejem z tym logo, ale niedawno zarzuciłem tą religię i staram się kupować wyroby innych marek.

Mam w jednym rowerze 10 letnie heble XT - złego słowa nie powiem, ale w zeszłym roku zanabyłem drogą kupna Tektro Draco 2. Siła hamowania może nie oszałamiająca ale na zadowalającym poziomie. Zimę przeżyły, wiosna też im służy, klocki na razie oryginalne, nie zaglądałem więc nie mam pojęcia co tam włożyli. Tak więc heble w porządku się wydają, natomiast muszę przyznać, że jak jest naprawdę okaże się za kilka lat.

Idąc tą drogą w zeszłym miesiąc kupiłem SPD firmy XPEDO. Niby marka znana, gdzieś tam mi się nazwa przewijała, ale raczej nic konkretnego. Dopiero jak zacząłem przeglądać ofertę to wyłuskałem fajne pedałki. Wagowo bardzo przyzwoicie w okolicy 300g, cenowo taniej niż podobna półka Shimano. Działanie w porządku, organoleptycznie bardzo dobrze. Podobnie jak w przypadku wyżej pozostaje test długodystansowy po, którym okaże się tak naprawdę co to warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z moich doświadczeń m.in. z Tektro Draco, m675, m785, DB5, Level T, Level TL, to akurat te "niezawodne Tektro a la filcwagen w tedeiku" się haniebnie posikały w pierwszym sezonie użytkowania po potraktowaniu dłuższym przejazdem w temperaturze zimowej :) 

Z Shimano od SLX w górę nie miałem żadnych problemów. O niższych modelach różnie się słyszy.

DB5 jak wyżej.

Levele już jakby nieco gorzej i jedna klamka coś mi "spuchła" w zimę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...