Skocz do zawartości

[2019] Manitou Mezzer- Amorek do Ęduro oraz Mara-tłumik do Ęduro


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Manitou wraca do wagi ciężkiej. Po zapomnianym już Shermanie nastąpiła pustka w ofercie Manitou, a największy skok oferowała Minuta - całe 140 mm skoku ( nie piszę tu o Dorado bo to zupełnie inna liga ). 

Kilka lat temu Manitou zaczęło się odradzać w postaci bardzo dobrych Mattoca i Magnum z doskonałym tłumikiem MC2 i sprężyną Dorado.

W tym roku Manitou wprowadziło do oferty model Mezzer - skok od 160 do 180 mm , golenie 37 mm, tłumik MC2, IRT, HBO, regulacja LSC, HSC, LSR, waga 2kg. Internety mówią o sztywności większej niż Fox 36 i Lyrik.

To wszystko za sugerowaną cenę 1050 eurodolarów.

https://manitoumtb.com/product/mezzer/?cat_id=23

1247071d1555367367-manitou-mezzer-long-t

 

Gdybym jeździł ęduro, już bym zbierał ......

Szkoda, że w naszym kraju Manitou jest tak niedoceniane. 

 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem Manitou to brak tych amortyzatorów w rowerach głównych marek. Kojarzę je jedynie u Cube'a. Zwyczajnie w świecie większość rowerzystów nie ma szans się z nimi spotkać w przeciwieństwie do RSa i Foxa. A same amortyzatory są bardzo dobre, w mojej opinii lepsze jak RS choćby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To wszystko za sugerowaną cenę 1050 eurodolarów.

Ahh te ceny katalogowe :D 

Cytat

Kibicuje z sentymentu. Mój pierwszy uginacz był M 

Mój również. Sentymentu jednak nie mam, bo reba była sporym upgrade w stosunku R7, a to ten sam przedział cenowy

 

IMO u manitou najbardziej leży marketing. Nawet o technologiach trudno znaleźć bardziej szczegółowe informacje na ich własnej stronie. Najbardziej co lubie w tej marce to działanie tłumików, przez chwilę rozmyślałem czy dałoby się wymienić RLT na ABS+ :D. Sprężyny powietrzne ( poza ISO Air ) - raczej przeciętne, czy słabe można powiedzieć.

Edytowane przez bikowsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Teraz, bikowsky napisał:

Sprężyny powietrzne ( poza ISO Air ) - raczej przeciętne, czy słabe można powiedzieć.

Nie do końca się zgodzę. System MARS ,jaki mam/miałem w Minucie jest bardzo OK, Dorado Spring jest super, tylko jest wymagający w ustawieniu.

Teraz, bikowsky napisał:

IMO u manitou najbardziej leży marketing.

Manitou chyba nie ma aż takiej potrzeb ,żeby opanować rynek OEM. Podobnie ma Ohlins ,Cane Creek, X-Fusion czy DVO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Więcej detali- nowy tłumik z tzw. bladerem. Nie ma już otwartej kąpieli.

Manitour-Mezzer-Hayes-Sun-Ringle-News-20

 

Pojawiły się także oficjalne informacje o nowym tłumiku Manitou- Mara

Manitour-Mezzer-Hayes-Sun-Ringle-News-20

Trzy wielkości puszek do wyboru ( obecny McLeod ma dwie- standardową i o zwiększonej objętości King Can ), dwa oddzielne obwody tłumienia kompresji, 

Manitour-Mezzer-Hayes-Sun-Ringle-News-20

Tłumik, podobnie jak McLeod, będzie w całości serwisowalny w domu , w tym istnieje możliwość szerokiej zmiany parametrów poprzez zmianę ustawienia shimów ( też jak w McLeod ).

Manitour-Mezzer-Hayes-Sun-Ringle-News-20

 

https://enduro-mtb.com/en/manitou-mezzer-mara-pro-fork-shock/

McLeod działa świetnie, zdecydowanie lepiej niż Foxy , wiec zakładam, że Mara będzie jeszcze lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...