Skocz do zawartości

['Hamulec przedni] Shimano nie znam - problem z klockami'.


Kiki1337

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, Kiki1337 napisał:

Mam problem z założeniem klocków i mam tego dość.Pytam ile trzeba zapłacić aby ktoś mi je zamontował?

Przy takim pytaniu podaje się przede wszytki model hamulca

Po drugie klocki są kupione do tego modelu hamulca?

Po trzecie czy wymienić je próbowałeś po odkręceniu zacisku ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kiki1337 napisał:

Hamulce są tak jak w normalnym rowerze tylko klocki mi ocieraly o koło i je zdjąłem i nie umem ich zamocować.

Kolego normalne to jakie ? Tarczowe czy V-brake, może jakieś zdjęcie byś wrzucił. Będzie łatwiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzujesz śrubę, wsuwasz klocki, ustawiasz i dokręcasz śrubę. Możesz rozpiąć szczękę żeby było więcej miejsca. Zresztą i tak chyba linka jest zbyt słabo naprężona.

Nie wiem ile masz lat, ale ja robiłem takie rzeczy jak miałem 12...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kiki1337 napisał:

Proszę załączam zdjęcie pomożecie mi zamątować te klocki?

Tych klocków nie ustawia się tak samo jak na imbus ( poradnik video wyżej ). Ustawienie tych klocków może sprawić pewne problemy osobie robiącej to pierwszy raz ( a nawet drugi czy trzeci ) W porównaniu do klocków na imbus.

Zrób tak:

Klocki włóż głęboko i minimalnie dokręć żeby się nie ruszały śrubą B, ( klucz płaski  10 )  następnie poluzuj śrubę A, naciągnij o 3 cm linkę i dokręć normalnie mocno śrubę A. ( imbus  chyba nr 5 )

Wracasz do klocków i śruby B ( klucz 10  płaski )

Luzujesz śrubę na tyle, żeby regulować wysuwanie klocków oraz i położenie/wychylenie na boki. Klocek  ustawiasz tak, by idealnie dotykał obręczy całą swoją powierzchnią. Dokręcasz śrubę B. To samo druga strona, drugi klocek.

Następnie luzujesz śrubę A na tyle, żeby pół cm linki poluzować i ponownie mocno dokręcasz śrubę A.

Oba klocki muszą być w tej samej odległosci ( mniej więcej ) od obręczy, do tego służą śrubki C ( wkręcanie ich powoduje oddalenie tej szczęki od obręczy, wykręcanie - przybliżanie do obręczy )

Nie wkręcasz na max tylko do max 3/5  i nie wykręcasz na max tylko podobnie w 3/5.  Jeśli chcesz wzmocnić jedną szczękę, żeby oddalić klocek a już wkręciłeś śrubę do 3/5 i wciąż mało - to wykręć trochę śrubę po przeciwnej stronie ( w drugiej szczęce ).

 

 

vbrake-reg.jpg

vbrake-c.jpg

Edytowane przez SoloTM
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...