Skocz do zawartości

[Przerzutki] nie wchodzi śruba, ociera łancuch, nie wbija biegu


Rekomendowane odpowiedzi

Przednia przerzutka 1-3 nie wbija/zbija mi biegu, zawsze jeździłem przez to na 2 i używałem tylko tylnych 1-8 bo nie ogarniam regulacji. Do tego przy skrajnym przełożeniu ociera łańcuch o przednią płytkę. Postanowiłem coś z tym zrobić, znalazłem ten filmik https://youtu.be/WL-1CQDw8vg i z racji że gość to tak niby łatwo pokazał to zacząłem kręcić te 2 śrubki L i H przy przodzie. U mnie one wchodzą w taką małą plastikową nakładkę i dopiero w dół i ona była krzywa/wygięta więc odkręciłem obie śruby i nakładkę, i chciałem prosto wkręcić ale teraz nie wchodzi śruba w 1 z otworów jak wkręcam to ta nakładka się podnosi do góry i śruba wkręca się tylko w nakładkę a nie wchodzi w ten metalowy otwór na dole. Pomóżcie coś bo nie wiem co to się porobiło :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że nie są oryginalne? 

Ale spokojnie... Wpisz w Google model przerzutki i dopisz pdf, znajdź instrukcję i zobacz gdzie wsadzić ten plastik, pewnie coś pokreciles.

I druga sprawa- nic nie gwintuj :) jedź do budowlanego i ew. kup mniejsze srubki. Będzie to 10x prostsze od gwintowania, nic nie zepsujesz przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne przerzutki czy co masz na myśli? Generalnie ten rower ma kilka wad fabrycznych, żałuję że nie zwróciłem póki była gwarancja.

Nie pokręciłem bo próbuję wkręcić samą śrubę bez plastiku w otwór i też nie wkręca, od czasu do czasu tylko jedna zaskoczy. Śruba się kręci na gwincie i nie wchodzi. Nie mam pojęcia jak je zamontowali za 1 razem ja ich przez ten cały czas nie ruszałem dopiero ostatnio jak chciałem sobie wyregulować przednią przerzutkę to je całkiem odkręciłem i już nie mogę z powrotem wkręcić. Ale z ciekawości sprawdziłem ten pdf i tam jest tylko żeby kręcić i regulować tymi śrubami, chyba wychodzi na to że są od początku montowane i może nawet nie zaleca się ich odkręcać, nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...