Skocz do zawartości

[4000-5000 tyś zł] Dla syna 13lat 80kg 174cm


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich pomocnych, kumatych. Jak w temacie, syn chce rower, budżet 4-5 tyś. On się trochę zna, ale bardziej przywiązuje wagę do koloru niż osprzetu, zaczyna swoją przygodę z jazdą, trochę skacze, trochę jedno kółko, jakieś górki itd. Wiadomo jak to dziecko 13 letnie. Kawał z niego chłopa jak na swój wiek. Co roku nowy rower, bo po pierwsze szybko rosnie, a po drugi, zajeżdza wszystko co mu się kupi. Waga robi swoje, deugie to styl jazdy, gdybym ja tak jeździł autami, musiałbym kupić hummer1. 

I teraz moja prośba do Was, ludzi z doświadczeniem i wiedzą. Co mu kupić zeby za rok nie trzeba było znów kupywać roweru, od razu uprzedzam, ze taczka nie wchodzi w rachubę, już o tym myślałem, ale się  nie zgodził, na czołg jest niestety za mały jeszcze.

Dobry amortyzator, niezniszczalna piasta i obręcze, do tego dobra opona. Może być trial, mtbxc i mtb, ale wierzę w Waszą wiedzę i doświadczenie. Mile widziane linki do konkretnych modeli, ale ogólnie chciałbym na podstawie Waszych opini coś wybrać bo coś tam wiem o rowerach, ale przy Was jestem laikiem.

Dziekuję z góry za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do zabawy i mocnej jazdy polecę od siebie któryś model z NS BIKE Eccentric. Sam posiadam model z 2016 i jest to świetna uniwersalna maszyna, która wytrzymuje moją 130 kg wagę a roweru nie oszczędzam. Dodatkowo NS ma zawsze unikatowy styl i fajne malowania.

Przykład : https://7anna.pl/product-pol-11864-Rower-NS-Bikes-2019-Eccentric-Alu-29-potestowy.html

Poszukałbym też czegoś z Dartmoora Primal czy Hornet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Galvatron, poczytałem sobie trochę. Syn mi mówił o tym Treku Roscoe 7, zamówilismy Primala, ale wczoraj sie okazało, ze trzeba czekać do czerwca, miałbyc na poczatku maja i dlatego założyłem ten temat zeby mu coś innego kupić.

Jeżeli macie jeszcze jakieś inne propozycje z checia na nie czekam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki WOJTT80 za sugestię. Trochę więcej poczytalem od ranka i z racji niedostepnosci Primala walka toczy się pimiedzy dwoma modelami i prosiłbym żebyście mi doradzili, ktory z tych 2 wybrać. Pod uwagę bierzemy serwis w Polsce, dostępność i cena części, osprzęt i ewentualne mody jakie mozna przeprowadzać w takim rowerze.

 Wiec tak, do wyboru mamy Marin San Qurntin 2 i Treka Roscoe 7. Czekam na Wasze komentarze i jeszcze raz wielkie dzięki za wszystkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym, ale na pierwszy rzut oka widać, ze pierwsza adopcja w Twoim przypadku była nieudana, więc druga też nie załatwi problemu. Proszę o zamknięcie tematu, rower już dawno zamówiony, oczywiście za 4000tyś zł :)

Aha i jeszcze raz wielkię dzięki za rzeczowe odpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...