Skocz do zawartości

[Przerzutka tył 11s XT] Tylna przerzutka bez łańcucha ociera o szprychy w położeniu największej zębatki


greg76

Rekomendowane odpowiedzi

Przerzutka tylna Shimano Deore RD-M8000 SGS 11rz., po zdjęciu łańcucha i przestawieniu manetki w położenie skrajne przy kole-największej zębatki, wózek ociera, a w zasadzie zachacza o szprychy- czy to normalne?. Po założeniu łańcucha problem znika, przerzutki działają bardzo dobrze, wszystko daje się wyregulować więc chyba mogę wykluczyć skrzywienie haka lub wózka przerzutki. Pytam dlatego, że w przypadku napędu 2x10, w żadnym miejscu koło nie spotykało się z tylną przerzutką wskrajnym położeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę niebezpieczne rozwiązanie.

Piasta przystosowana do 11s? Z tego co pamiętam, to na bębenek wejdzie wszystko, ale jeżeli piasta nie jest przystosowana do 11s, to wtedy dzieją się takie rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups, na bębenek weszło bez problemu, a czy piasta jest do 11s to nie wiem, nikt nie podpowiedział, że ten parametr trzeba brać pod uwagę, nie wiedziałem, że jest coś takiego jak piasta 11;-) Dodam fotki może coś pomogą. Koło DT Swiss M1900 Spline 29 12x142, nigdzie nie mogę znaleźć nic nt. dopasowania do napędu11/10, oryginalne był 10s.

IMG_20190428_094836.jpg

IMG_20190428_094920.jpg

IMG_20190428_095003.jpg

IMG_20190428_095021.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w MTB czegoś takiego jak piasta 11s. Sszerokość jest taka sama dla 8-9-10 i 11s.

Cały myk polega na tym, że kaseta 11s ma gęsto upakowane koronki a największa jest lekko wysunięta w stronę szprych. Podobno istnieją piasty które mają tak wysunięty kołnierz, że przy kasecie 11s łańcuch na największej koronce opiera się o szprychy. Ale takie wzmianki widzialem wyłącznie z pierwszych tematów o 11s, gdzie forumowe wszystkowiedzące mądrale wypisywały takie rzeczy, żadnego zdjęcia nie widziałem. Osobiście traktuję to jako bzdury.

 

Sam mam 11s M8000, koła DT Swiss (XM1501) i... nie wiem czy u mnie problem występuje. Koło i łańcuch zdejmuję przy przerzutce zrzuconej na najmniejsza koronkę, przecież wtedy jest on najluźniejszy bo sprężyna jest maksymalnie zwolniona. Po co ściągać łańcuch na największej - nie wiem. No ale polazłem do samotni i pstryknąłem Ci jak to wygląda u mnie:

 

54079100612735713709.jpg

 

Także moim zdaniem wszystko jest ok. Po prostu ustaw śrubę ogranicznika tak aby na 100% wózek nie mógł się przesunąć głębiej w stronę szprych niż tego wymaga praca na dużej zębatce i to wszystko. Tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
3 godziny temu, cervandes napisał:

Ale takie wzmianki widzialem wyłącznie z pierwszych tematów o 11s, gdzie forumowe wszystkowiedzące mądrale wypisywały takie rzeczy, żadnego zdjęcia nie widziałem. Osobiście traktuję to jako bzdury.

i bardzo słusznie bo to są bzdury!
Do sprawdzenia hak w ramie oraz wózek przerzutki. Może być też śruba przerzutki krzywo wkręcona itd. Nawet na piasty no-name gdzie wcześniej siedziała kaseta 9s, w pracy spokojnie zakładam kasety 11 s i wszystko hula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...