Skocz do zawartości

[Hamulce Szosowe] SLR EV vs NEW Super SLR


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Aktualnie mam klamkomanetki Shimano Claris ST-R2000 z hamulcami BR-R2000. Nie jestem zadowolony z pracy hamulców, więc chciałbym je zmienić na model BR-R7000.

Zorientował się trochę w temacie i pojawił się problem. Moja manetka pracuje w systemie NEW SUPER SLR, natomiast hamulce BR-R700 w systemie SLR EV.

Sprawdziłem dokumentację i pojawia się kolejny psikus. W dokumentacji zacisku BR-R7000 nie ma na liście bezpiecznych kombinacji mojej klamkomenetki, jest natomiast starszy model ST-2400 który działa w systemie NEW SUPER SLR, czyli tak jak mój aktualny Claris. Natomiast w dokumencie "Shimano Compatibility 2019 - 2020" moja klamkomanetka jest wymieniona jako kompatybilna.

Szczerze mówiąc zgłupiałem i już nie mam pomysłu czy to będzie działało czy nie. Jedni piszą że nie ma to znaczenia, drudzy że zmienił się ciąg linki i hamulce mogą działać nieco gorzej.

Na dwóch stronach znalazłem także informację, że jeżeli pancerz leci pod owijką, to manetka jest kompatybilna z SLR EV. Jeżeli wychodzi bokiem, to nie.

Ma ktoś z Was jakieś doświadczenie w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie działać, spokojnie. 

Też się nad tym zastanawiałem, co prawda przy miksie ST-R3000 i BR-5800, ale miałem podobne wątpliwości. W plikach dla poszczególnych podzespołów ciężko było coś wyczytać, z listy kompatybilności wychodziło, że można to połączyć. I jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Też spędziłem mnóstwo czasu przeglądając internet i oficjalną dokumentację, która jest jak sam zauważyłeś nieco "zawiła". BR-R7000 zamówione :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu. Mam Clarisa 2400, tego "z wąsami" na manetkach. Planowałem założenie szczęk BR M5800 czyli wcześniejszą 105'tkę, czy będzie to ze sobą kompatybilne? Do tej pory myślałem, że to w zasadzie plug&play ale po Waszych wypowiedziach nabrałem wątpliwości....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wąsami? Tzn że pancerze hamulca nie jest prowadzony pod owijką?

Nie wiem ile w tym prawdy, być może nie za dużo, ale spotkałem się z opinią że jeżeli prowadzenie pancerze jest pod owijką, to zadziała, jeżeli nie, to nie. Natomiast trochę kłóci mi się to z tabelką kompatybilności, bo spotkałem tam właśnie manetki z zewnętrznym prowadzeniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najedź na poszczególne modele. Czarne mają po prostu odnośnik do dokładnej specyfikacji. Nie pasują tylko te, gdzie na linki masz "Dłoń" z napisem "No", czyli raptem kilka modeli.

Jeżeli masz ST-2400, to będą śmigały bo są w technologii New Super SLR. Nie pasuje tylko Super SLR, ale są to najniższe manetki Tourney, raptem 2 modele. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...