Skocz do zawartości

[przebudowa] VSF F.manufaktur


Rekomendowane odpowiedzi

Witam moi drodzy,

na wstępie zdradzę, że w tematyce rowerowej jestem całkowitym laikiem.

Całkiem niedawno stałem sie szczęśliwym posiadaczem używanego VSF F.MANUFAKTUR T500:

RAMA CRMO 57cm -22,5"

przerzutki tył x10 SHIMANO DEORE

Przerzutki przód x3 SHIMANO DEORE

manetki SHIMANO DEORE 3x10

hamulce Magura hs22

Rower został zakupiony dokładnie w takim wariancie https://www.fahrradmanufaktur.de/en/katalog/t-500-shimano-deore-30-gang-disc-777 tylko z innymi hamulcami (wspomniane wyżej Magura).

Przejechałem w przeciągu 4 tyg ponad 1k km i zaczyna mi doskwierać brak właściwej dla mnie kierownicy tzw. "baranka"

Chciałbym dokonać modyfikacji roweru jak najmniejszym kosztem jednak nie wiem jak się do tego zabrać....

chodzi o:

-wymianę manetek hamulcowych na manetki "szosowe" pasujących do Magury

-wymianę manetek od przerzutek np. Manetki SHIMANO Dura Ace SL-BSR1 ?

-kierownica "baranek"

-owijka i nie wiem co jescze

 

Nie wiem jakie komponęty będą pasować do przerzutek Deore oraz hamulców Magura (spisują się bardzo dobrze i nie chciałbym ich wymieniać). Podkreślam modyfikacji cchce dokonac jak najniższym kosztem.

Liczę na wasze doświadczenie i z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Janu_sz napisał:

Serio robiłeś tym czymś 250 km / tydzień ?

Dla mnie ten rower to maks po bułki rankiem. Nie potrafiłbym na takiej ramie robić 250 km na tydzień ( na góralu po bezdrożach daje radę )

Muszę Cię zaskoczyć rower jest bardzo komfortowy ;) w z ramy cr-mo rezygnować nie zamierzam (ze względu na stal go kupiłem, nie chciałem aluminium).

Jakieś sugestie co do przeróbki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zacytowales, ze chcesz wymienic, to nie obrabiam jak zrobic to malym kosztem. To raczej duzy koszt.

To nie lepiej pojsc no w wygodne gripy i rogi?

Cos w tym stylu- https://www.centrumrowerowe.pl/chwyty-ergon-gs2-pd10542/?v_Id=75371&gclid=CjwKCAjw-4_mBRBuEiwA5xnFILI0Cu8p7BmJfwdJoCn6iBPGJiyrfelse8a5nZw5h4Jfe-C_6A3WnBoCPpMQAvD_BwE

Chociaz jak zaznaczasz, ze ma byc jak najtanszym kosztem, to mozna poszukac zemiennikow z Meridy czy innej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak malo, niektorzy szukaja rowerow niewiele drozszych.

Kiera, owijka, manetki to chyba nie problem, natomiast pasujace klamki aby skomponowac to z Magura to nawet nie slyszalem o czyms takim. Bardziej chlopaki od gravelow chyba doradza. Ewentualnie troche "januszowa" metoda po prostu klami dac na gore baranka od wewnetrznej strony ..., jak jazda spokojna to ogranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...