Skocz do zawartości

[smar] jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że przewijało się już to setki razy. Ale od dwóch lat jeżdżę na rohloffie i muszę coś zmienić, bo po 20-30 km napęd jest już głośny, a po 50 cały oblepiony syfem. Oddałem nawet do czyszczenia rower do serwisu i po przesmarowaniu rohloffem dalej to samo. To chyba nie jest smar dla mnie, więc co polecacie? Chodzi mi głównie o to żeby nie był to taki lepki smar i zarazem, żeby napęd pracował cicho. Jest jakiś taki "złoty środek"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Szymszon90 napisał:

Wiem, że przewijało się już to setki razy. Ale od dwóch lat jeżdżę na rohloffie i muszę coś zmienić, bo po 20-30 km napęd jest już głośny, ....

To masz coś z napędem. Może źle wyregulowana linka na beczce od manetki ... Nie ma możliwości żeby po 20 km był głośny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 6 letniego Rohloffa to możesz mieć jeszcze pierwszą, lepszą wersję - taką bardzo gęstą. Owszem, nieco brudzi łańcuch ale wystarcza naprawdę na długo. Jeśli aplikuje się go malutkie ilości (kropelki wielkości główki od szpilki na ogniwo) to spokojnie można zrobić z 200-300km na smarowaniu i nawet nie czyścić za każdym razem. 

Nowszy, rzadszy Rohloff już taki super nie jest. 

Z innych smarów polecam Brunox Top Kett. Podobny do czerwonego Finish Line ale tańszy - suchy olej, więc łańcuch jest w miarę czysty, aczkolwiek trzeba nim smarować częściej niż Rohloffem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robie tak odpalam palnik, kieruje w łańuch i obracam korbą aż łańcuch się cały nagrzeje tak do 50st.A potem nożyk do tapet  maczam w kujawskim i miedzy szczeline rolki po kropelce. Owszem 5-10 min zabawy ale z zewnątrz nie ma na nim oleju i nic się nie klei. Oczywiście można użyć innego oleju ale to nie ma wiekszego znaczenia.

Pozdro:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...