Skocz do zawartości

[do 5000] co wybrać scotta czy caynona


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Zwracam się z prośbą o radę jaki rower wybrać jako pierwszą szosę, po wnikliwej analizie został mi do podjęcia wybór między:

http://www.markowerowery.pl/rower-scott-speedster-10-2019-4848.html

miałbym go w cenie 4200 zł i co za nim przemawia to że mogę założyć opony 28c

https://www.canyon.com/pl-pl/road/endurace/2019/endurace-al-7-0.html

plus wysyłka wychodzi 5200 ale wydaje mi się, że ma bardziej wygodną ramę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Scottem przemawia zatem cena i taperowana główka ramy (chociaż wątpię, żeby przy pierwszej szosie miało to jakieś większe znaczenie).

Canyon jest w całości na nowej 105-tce (Scott ma pozagrupową korbę i hamulce Tektro). Do tego katalogowo ponad kilogram lżejszy (!). Mimo, że nie przepadam za kołami Mavic'a, to pewnie będą lepsze niż te składaki Scotta. No i to malowanie...:wub:

Odnośnie opon - Scott ma fabrycznie wrzucone 28, a Canyon 25mm, jednak w tym drugim przypadku nie powinno być problemów ze zmieszczeniem tych szerszych. Poza tym - w razie wątpliwości zawsze możesz wysłać takie zapytanie do Canyona. :)

W temacie malowania dodam jeszcze, że ten brązowy lakier Scotta na żywo również wygląda obłędnie.

Jeśli miałbym wybierać wyłącznie między tymi dwoma, brałbym Canyona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.04.2019 o 23:50, TheJW napisał:

Za Scottem przemawia zatem cena i taperowana główka ramy (chociaż wątpię, żeby przy pierwszej szosie miało to jakieś większe znaczenie).

Canyon jest w całości na nowej 105-tce (Scott ma pozagrupową korbę i hamulce Tektro). Do tego katalogowo ponad kilogram lżejszy (!). Mimo, że nie przepadam za kołami Mavic'a, to pewnie będą lepsze niż te składaki Scotta. No i to malowanie...:wub:

Odnośnie opon - Scott ma fabrycznie wrzucone 28, a Canyon 25mm, jednak w tym drugim przypadku nie powinno być problemów ze zmieszczeniem tych szerszych. Poza tym - w razie wątpliwości zawsze możesz wysłać takie zapytanie do Canyona. :)

W temacie malowania dodam jeszcze, że ten brązowy lakier Scotta na żywo również wygląda obłędnie.

Jeśli miałbym wybierać wyłącznie między tymi dwoma, brałbym Canyona.

Dzięki za pomoc ale skusiłem się jednak na scotta addcta 30 na ramie karbonowej bo sprzedawca zszedł mi z ceny i dostałem go praktycznie w cenie caynona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...