Skocz do zawartości

[Canyon] Endurance czy Ultimate ?


Cienki_123

Rekomendowane odpowiedzi

Dokonałem właśnie zakupu oto takiego Canionka [rozmiar M]: 

https://www.canyon.com/pl-pl/road/endurace/2019/endurace-cf-7-0.html

Generalnie szosówka bez zarzutu, tylko cały czas siedzi mi w głowie, czy jednak nie wymienić na Ultimate [też rozmiar M], taki oto [tym bardziej, że mam 30 dni na darmowy zwrot/wymianę]: 

https://www.canyon.com/pl-pl/road/ultimate/2019/ultimate-cf-sl-7-0.html

Endurance Caniona jest super, ale to jednak Endurance, czyli bardzo wygodny i dość krótki, dlatego zastanawiam się jednak nad bardziej "agresywnym" Ultimate. Tylko czy warto ???? Ja kolarki używam, by trzymać formę, 1 może dwa razy w tygodniu wypady na 50-60 km, raz w roku wypad w Bieszczady, by pojeździć po górach oraz raz w roku jakieś zawody amatorskie [np. Majka day's]. Czy ktoś z Forumowiczów miał doświadczenie z wymianą w/w modeli Canyon ??? [jestem przekonany, że na pewno tak :)] 

Przy wymianie w/w modeli jest jeszcze kwestia rozmiaru ramy: co do Endurance to nie mam wątpliwości, że rozmiar M jest odpowiedni [ja mam 176 cm wzrostu, długość nogi 82 cm]. Sam pisałem do Canyon i poradzili mi M, bo mam rozmiar na granicy, a Endurance jest generalnie krótki i ludzie przy moim rozmiarze wybierają generalnie M [rozmiar M zaczyna się od wzrostu 177 cm]. Przy Ultimate M zaczyna się z kolei od wzrostu 178 cm [de facto mój rozmiar też jest na granicy] - Canyon poradził mi przy Ultimate też M [jeśli podpasuje mi M przy Endurance], choć tu już mam lekką wątpliwość ............ 

Poradzicie ??? Pozdrawiam Damian 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Cienki_123 napisał:

Ja kolarki używam, by trzymać formę, 1 może dwa razy w tygodniu wypady na 50-60 km, raz w roku wypad w Bieszczady, by pojeździć po górach oraz raz w roku jakieś zawody amatorskie

No to nie warto na moje oko, to żadna jazda, osobiscie nie widze sensu brać do takich zastosowan poważniejszego (ulitmate) roweru.


A co do rozmiarówki Canyona, to jest ona dla mnie dziwna, rozważałem rower tej marki ale jestem dokladnie miedzy rozmiarami i jeden wydawał mi sie za krotki drugi za długi :P brak mozliwosci przymiarki spowodował iż  skonczyłem na innej marce ;-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"cinol123" dziękuję za odpowiedź. 

Mam jeszcze jedno pytanko - dla Was pewnie trywialne, dla mnie nie do końca - rozumiem, że jak wydłużę sobie /ewentualnie/ mostek (obecnie mam 100 mm) to sylwetka już będzie bardziej sportowa dla tej ramy ?? 

Pozdrawiam Damian 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 30.04.2019 o 09:51, Chociemir napisał:

Tak. Podobny efekt możesz osiągnąć usuwając podkładki spod mostka.

Bardzo dziękuję za w/w wskazówkę, tak też uczyniłem i chyba już rama idealnie mi pasuje. Zaczynam być królem szosy ......... :) 

A tak przy okazji - jeździłem na Ultegrze, teraz mam 105 (z tego roku) i nie czuję żadnej różnicy, tzn. Kwiato był pewnie poczuł, ale ja nie .......... :) 

Pozdrawiam serdecznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwiato też by nie poczuł....ja z kolei jedyną różnicę jaką poczułem w pracy napędu między tiagą a 105 to taka, że 105 muszę częściej regulować, a z kolei między 105 ,a Ultegrą nie czuje żadnej różnicy. Pewnie trzeba by na Sorę albo Claris się przerzucić to wtedy różnica jest odczuwalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...