Skocz do zawartości

[ok 1000zł] używany rower MTB do rajdów przygodowych


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Moja prośba o doradztwo jest trochę nietypowa. Szukam roweru stricte do rajdów przygodowych (adventure race)

Dystanse 80-150km/rajd kilka razy w roku.

Do zwykłej jazdy po mieście,na rodzinne wycieczki i rajdy miejskie mam Lazaro Integral, który jednak nie daje rady na bezdrożach, piachach itp.

Pewnie ja jestem słaby,ale szukam jakiegoś "MTB", który mi pomoże. Najlepiej używany,bo nowego żal by mi było w trudnych warunkach katować.

Wstępnie rozważałem Kross Level R/B, Hexagon R/B, Romet Rambler, RR 520/540, bo tego sprzętu jest dużo na rynku wtórnym.

Z innych marek nie wiem czego dokładnie szukać. Nie przykładam specjalnej wagi do producenta, wyglądu, nie wiem nawet, czy konieczy jest amortyzator na takie trasy.

Hamulce nie muszą być tarczowe, nie muszą rasowo "wyglądać". Mam 178cm i 65kg wiec V-b też mnie wyhamują :)

Na pewno musi być lekki i biorąc pod uwagę tendencję raczej nastawiam się na koło 27,5 lub 29.

Zależy mi na solidności,bo nie lubię coś wiecznie naprawiać. Wygląd jest na drugim planie, chociaż wiadomo,że taki z lamusa to na zawodach siara wyciągnąć.

Liczę na Waszą wiedzę i znajomość modeli,których szukam.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupisz nic solidnego do 1000 zł, a o 29 er zapomnij. Zdarzają się perełki na 26" w okolicach 1300 zł, czy 29 er za 1700-1900 zł ale do zakupu tego potrzeba wiedza odnośnie weryfikacji stanu. Moja rada, weź 1000-1500 zł w garść, kup coś na raty, można dostać całkiem solidne Unibike, Scott w zalezności od koła za 2400-3000 zł. To się zwróci lepiej niż niepewniak za 1300 zł zakupiony bez wiedzy... a o 29 nie wspomnę.

Prawda jest okrutna, żeby jeździć trzeba wydać, czy teraz,czy za 200 km. Sam poluje na używkę 29er i to co widuję w widełkach 1300-1700 to trupy nie warte zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...