Skocz do zawartości

[Trekkingowy] do 3,5k zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Szukam roweru trekkingowego w budżecie 2,5-3,5k zl

175 cm / 130 kg 

Cel:

  1. Głównie na krótkie rodzinne wyprawy 3-6h, z siodełkiem dla 1,5 rocznego dziecka: asfalt, szuter, las, bezdroża
  2. w przyszłości może jakieś delikatne szlaki górskie i coś wiecej

oglądałem i przymierzałem się do Kross Trans 10.0 2018 i było całkiem ok,  natomiast zastanawiam się jeszcze nad Kross Trans Global 2017.

Na co innego byłoby warto zwrócić uwage? 

Edytowane przez Gryzzly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Myślałem o tym Kross Trans Solar 2017, ale w cenach <3,5k dostępne sa tylko ramy M,  a po przymiarkach mam wrażenie ze potrzebuje min. L (przymierzając sie do M trans 10 2019, czułem ze kolana obijają o łokcie ;)).

Obecnie jeżdżę Giant Jubilee t6, wiekowy sprzęt kupiony 6 lat temu jako używana, rama 57 cm, trochę za duża, ale porównując do kross Trans 10 M, to jest wielka, a kierownica wysoka, 

Z tyłu głowy przeszło mi też, że może jednak warto upgradować obecny sprzęt

59922201_2176030055955218_9042180771229466624_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=5ff7845ca7636bcb11cbdc311a0ba9d5&oe=5D2C71A4 

  • przerzutki 3x8 - chodzą przyzwoicie
    • przód SHIMANO NEXAVE
    • tył SHIMANO STX RC
  • manetki cynglowe SHIMANO
  • hamulce v-brake, po zeszłorocznym serwisie dobrze hamują
  • aluminiowa kierownica ZOOM z regulowanym kątem nachylenia
  • opony wiekowe, zapewne wymagają wymiany
  • korba i suport -> pewnie do wymiany, bo przy obciązeniu czuć ze jest luz i trochę przeskakuje, 
  • stopka tez do wumiany bo za duzo miejsca zajmuje na bok :)

 

 

 

 

 

Generalnie fajnie mi się nim jeździ, lekko i daje radości, ale zastanawiam się czy całość da radę kiedy doprzegnę fotelik hamaxa sieste + 10 kg  córa. 

co możecie poradzić ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekki Romet Orkan 5.0 z powietrznym amortyzatorem, dobrym napędem i hamulcami hydraulicznymi około 13kg za 2700 ale koniecznie przed 2019. Rozmiar 19 lub 21 ale raczej 19. Bez amortyzowanej gibającej się sztycy i z normalnym mostkiem. No i bez tej elektrowni w przedniej piaście ; )

https://rower-sport.pl/pl/p/ROMET-ORKAN-5.0-M-2016/3116

A jak się fajnie jeździ i da je radość to powymieniać w swoim co jest zużyte - drogo pewnie nie będzie, suport, opony, jak łańcuch przeskakuje to napęd i voila : )

Ludzie jeżdżą z przyczepkami dla dzieci  i sobie chwalą : )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...