Skocz do zawartości

[napęd] wymiana, pytanie żółtodzioba


maviozo90

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka!

Wracam po dość długim czasie do szusowania na rowerze i planuje delikatny update swojej maszyny. I stąd pytanie. Czy jeśli mam wolnobieg 7rz to mogę go wymienić na kasetę 7rz i jeśli zmienię tylko piastę tył, która jest pod kasetę to wszystko powinno hulać? Na czym jeszcze musiałbym się skupić? Bez hejtu proszę, potrzebuję realnie kogoś kto byłby w stanie mi pomóc, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piastę do tego szprychy przy przepleceniu, nie wiadomo jak z obręczą...kup lepiej koło pod kasetę. Żeby zapodać kasetę 7 na standardowy bębenek będzie jeszcze trzeba dokupić taki dystans bo kaseta 7 jest krótsza niż bębenek, ale zakup tego dynksa to nie problem.

Oczywiście łańcuch też nowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, misterecko napisał:

Piastę do tego szprychy przy przepleceniu, nie wiadomo jak z obręczą...kup lepiej koło pod kasetę. Żeby zapodać kasetę 7 na standardowy bębenek będzie jeszcze trzeba dokupić taki dystans bo kaseta 7 jest krótsza niż bębenek, ale zakup tego dynksa to nie problem.

Oczywiście łańcuch też nowy.

 

Dziękuję Ci bardzo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup koło/piastę z bębenkiem pod 8-10(11) biegów. Wtedy jeśli założysz kasetę 7 rz będziesz musiał dodać podkładkę/zużytą koronkę ( od strony szprych ). Najlepiej jak kupisz kasetę i manetkę 8 rz to od razu będziesz miał 8. Możesz też rozważyć i 9 b. ( manetka,kaseta,łańcuch ) Można kupić koło/piastę pod kasetę 7 rz wtedy nic nie musisz dodawać, sama kaseta 7 rz będzie pasowała idealnie, ale więcej rzędów w przyszłości do tej piasty nie założysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...