Skocz do zawartości

[jaki licznik] z kadencją


Grzes4510

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuje jakiś stosunkowo nie drogi licznik z miernikiem kadencji. Na chwile obecną posiadam licznik z biedronki i pulsometr sigma PC 15.11. Nie wiem ale raczej nie potrzebuję GPS czy nawet wiedzy o przewyższeniach. Powinien posiadać podstawowe informację plus tą kadencję , chyba że jest coś co może się przydać a nie będzie strasznie dużo kosztować. Proszę może jakieś propozycje nie wiem uda się coś kupić powiedzmy za około 200 złotych. Wiem że za około 1000+ można mieć naprawdę fajny komputerek na rower ale dla mnie to już dużo kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i racja tylko chyba trzeba by kupić jakiś bezprzewodowy ? A duża różnica w cenie wtedy już nie będzie bo dodatkowy czujnik ile może kosztować 50 - 80 złotych. Staram się jeździć w strefach ale odruchowo patrzę na licznik a tak puls bym pilnował a licznik ustawiony żeby było widać kadencję . W razie czego bardziej miękko jechać a z większą kadencją. Nie chcę wydać dużo kasy bo na razie mało jeżdżę w tym roku mam dopiero 550 km więc do końca roku zrobię nie wiem 2500 - 3000 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, render napisał:

a nie prościej zainstalować na telefonie aplikację darmowego metronomu muzycznego

I nie wiem jeździć w słuchawkach ?? Czy może ustawić na 90 i patrzeć w telefon ? To jak tak to można korzystają z kalkulatora i powiedzmy przy 90 obrotach na przełożeniu 48/18 mamy jechać 31,5  km/h 48/20 jedziemy 28,4 km/h. no nie przepraszam ale nie o to mi chodziło. Rozumiem że w cenie 200 - 250 złotych nic sensownego nie ma. A 1000 złotych nie dam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam od 3 lat Sigma 16.12 STS i jestem bardzo zadowolony. Próbowałem przewodowych ale za szybko mi się urywały przewody :D

https://allegro.pl/oferta/licznik-sigma-bc-16-12-sts-bezprzewodowy-7548708084

Niestety czujnik kadencji trzeba kupić oddzielnie:

https://allegro.pl/oferta/bezprzewodowy-czujnik-kadencji-sigma-bc-16-12-sts-7974131447

Razem wychodzi 240 ale na OLX czy gdzieś indziej pewnie można znaleźć trochę taniej.

Ma podświetlenie, pomiary odcinkowe, rozpoznaje 2 rowery (po czujnikach prędkości), baterie wystarczają na 1,5 roku.

Czujnik kadencji i prędkości najlepiej od razu przymocować do korby i amortyzatora na cienkie trytki pod kolor - prosto i pancernie szczególnie jak jeździsz po krzaczyskach.

Wada - trzeba uważnie wkładać sam licznik do gniazda na kierownicy lub mostku.

Z tymi Sigmami jest śmiesznie - nie zawsze "wysokość" oznaczenia idzie w parze z wysokością modelu : )

Ten jest wg mojej opinii udany.

 

PS: Brać po negocjacjach za 160 :) https://www.olx.pl/oferta/nowy-licznik-rowerowy-sigma-16-12-sts-cad-szczecin-kadencja-CID767-IDyQSim.html#48792f95b6 : ))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Grzes4510 napisał:

I nie wiem jeździć w słuchawkach ?? Czy może ustawić na 90 i patrzeć w telefon ?

Widać że nie wiesz jak taka aplikacja działa, włączasz program ustawiasz żądaną kadencję i cyka ci niczym zegarek. Nie potrzebne słuchawki ani ciągłe patrzenie na telefon, wystarczy w miarę sprawny słuch i tyle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...