Skocz do zawartości

[piasta tył] Novatec d772 - wżery w bębenku i latająca kaseta


kfas666

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Zauważyłem irytujący problem z piastą novateca d772. Latałem przez ostatni rok z kasetą shimano m8000 i nie miałem z bębenkiem problemów. Wżery były, ale nic się z tym większego nie działo, człowiek po prostu stwierdził że ABG to zwykły chłit makretingowy i tyle. Zmieniłem kilka jazd temu napęd i padło tym razem na kasetę Sunrace MX8 (11s).

Na początku nic dziwnego się nie działo, ale na większych dziurach zacząłem słyszeć coraz większe tłuczenie z tyłu. Wczoraj przy czyszczeniu patrzę a kaseta po prostu lata na boki a luźne zębatki nawet przód / tył.

Ja rozumiem że wżery w bębenku i w ogóle, ale żeby aż tak? Czy jest opcja żeby to jeszcze uratować?

No bo jeśli nie to teraz jeszcze jedna kwestia. Mój bębenek jest na 3 zapadki, ale na allegro udaje mi się znaleźć tylko taki na 4 - https://allegro.pl/oferta/bebenek-novatec-cb-b2-4p-smn11s-al-d772-d792-7863394291

Czy to podejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, kfas666 napisał:

Yep. Wybitnie na bębnie czegoś brakuje.

11 rzędowe kasety szosowe wymagają szerszego bębenka. Część piast novateca pod mtb jest z tym kompatybilna i standardowo wychodzą z taką czarną podkładką która jest potrzebna, aby wybrać luz pomiędzy kasetą a bębnem kiedy mocuje się kasetę mtb. Możliwe, że montując kasetę Sunrace'a ty/serwis wywalił tę podkładkę kiedy była pod kasetą XT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci kolego że sam to zakładałem i podkładki nie dałem (ale spokojnie, zostawiłem) ale kaseta XT nie latała (a przynajmniej ja tego nie czułem) bo nie wiedziałem że szosowa jedenastka jest o piczy kłaczek szersza.

Podkładkę już znalazłem, założyłem i jest ciasno.

A wracając do drugiej części pytania.

Czy ta nowsza wersja bębenka z 4 zapadkami będzie i mnie chodzić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...